turystyka problemy polskich turystówFot. Pixabay.com/andychoinski

Wielkie zmiany dla turystów w Polsce. Trzeba jeszcze dłużej czekać na pieniądze

Turystyka na całym świecie przezywa teraz ogromny kryzys. Odwołane loty i wycieczki to wierzchołek góry lodowej. Odbija się to na podróżnych również w Polsce - muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na pieniądze przyjdzie im poczekać dłużej niż zwykle.

Turystyka w dobie koronawirusa ponosi gigantyczne straty. Odbija się to zarówno na właścicielach hoteli, jak i przewoźnikach międzynarodowych, lokalnych czy organizatorach wycieczek. Cierpi każdy segment, zarówno finansowo - od strony organizatorów, jak i osobiście - turyści, którzy zmuszeni są do odwołania swoich podróży. Niestety ci ostatni również mogą zostać uderzeni po kieszeni, bowiem okazuje się, że na pieniądze przyjdzie im poczekać dłużej aż o 180 dni.

Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzieUjawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzieCzytaj dalej

Turystyka przeżywa kryzys. Ucierpią też podróżni

Firmy transportowe różnego rodzaju i zasięgu oraz organizatorzy wycieczek odnotowują ogromne straty, jakiś jeszcze nie było. Światowa Organizacja Turystyki już zaczyna ostrożnie wyceniać straty szacowane w tym momencie na wiele miliardów euro, a nie wiadomo, jak długo potrwa kryzys.

Biura turystyczne odnotowały ogromny wzrost rezygnacji z wycieczek. W panice przed pandemią wiele osób nie chce przekładać wycieczek, prosząc o zwrot pieniędzy. Firmy nie są w stanie sobie z tym poradzić od ręki, wydano więc decyzję o przedłużeniu okresu obowiązkowego zwrotu. Niedoszli podróżnicy będą musieli poczekać na pieniądze za odwołane wydarzenie lub wycieczkę aż o 180 dni dłużej.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Jak podaje Gazeta Prawna, biura podróży mogą również proponować zamiast zwrotu gotówki inne rozwiązania, dzięki którym zwroty nie będą aż tak bolesne. Wśród nich wymienia się m.in. vouchery ważne przez rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Biznesinfo

Następny artykuł