turystyka polska rządfot. wikipedia.org/VaGla

"Tarcza antykryzysowa" dla polskiej turystyki. Vouchery zamiast pieniędzy, są pierwsze przecieki dot. szczegółów

Turystyka przechodzi poważny kryzys w związku z pandemią koronawirusa na świecie. Wiele firm żeby przetrwać potrzebować będzie wsparcia rządów państw.

Jedną z branż, na której najbardziej odbije się kryzys epidemiologiczny jest turystyka, która w obecnej sytuacji odnotowuje prawie zerowe zyski. Jedynym ratunkiem dla wielu firm będzie pomoc rządowa. W Polsce prace nad "tarczą antykryzysową" wciąż trwają, jednak pojawiają się już pierwsze informacje w jakim kierunku idą rozmowy.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Turystyka woła o pomoc

W polskim rządzie trwają obecnie prace nad "tarczą antykryzysową", która ma ograniczyć negatywne skutki kryzysu wywołanego pandemią wirusa SARS-CoV-2. W programie mają znaleźć się między innymi rozwiązania dla firm, które odnotowały spadek w związku z ogłoszeniem stanu epidemii.

Wśrod różnych pomysłów można usłyszeć o możliwości zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną dopiero po 180 dniach od rozwiązania umowy. Miałoby to powstrzymać masowe ogłaszanie niewypłacalności przez organizatorów turystyki i ochronę ich klientów.

Innym pomysłem jest możliwość otrzymania vouchera na inną imprezę turystyczną w przyszłości, do wykorzystania w ciągu roku od jego wystawienia. Wybór vouchera byłby alternatywą dla zwrotu kosztów w postaci pieniężnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Od 18 marca rząd pracuje nad projektem pod nazwą "Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2". Projekt jest obecnie na etapie konsultacji, pod koniec tygodnia ma trafić do Sejmu. W sobotę wstępne ustalenia trafiły do członków Rady Dialogu Społecznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł