Turystyka eksploracyjnaFacebook.com/ Projekt BUF

Niezwykłe znalezisko w polskim mieście. Nikt nie otwierał tajemniczych drzwi od kilkudziesięciu lat

Turystyka eksploracyjna zbiera coraz większe grono zwolenników w naszym kraju. Polacy coraz chętniej odkrywają i zapuszczają się w miejsca pozornie niedostępne i nieznane większości ludzi. Na wieść o pewnym znalezisku w Poznaniu, wszystkim fanom historii i opuszczonych miejsc zaświecą się oczy.

Turystyka eksploracyjna skupia się na poszukiwaniu oraz przeszukiwaniu tajemniczych miejsc, o których przeciętni mieszkańcy kraju w ogóle nie mają pojęcia. Często dotyczy to również budynków oraz obiektów z dawnych lat, a takie właśnie odkryte zostało w Poznaniu i to podczas budowy linii tramwajowej.

9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicą9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicąCzytaj dalej

Robotnicy, przygotowując linię na Naramowicach, natrafili pod ziemią na wyjątkową, podziemną fortyfikację. Szacuje się, że pochodzi z 1914 roku. Schron zasypany został ponad pół wieku temu, gdy trwały przygotowania do budowy osiedla na Winogradach. Teraz jednak nadarzyła się okazja na odkrycie jego tajemnicy.

W Poznaniu odkryto tajemniczy schron

Jak podają eskperci, w schronie nikt nie był już od 53 lat. Został przeznaczony od razy do rozbiórki, jednak lokalni eksploratorzy chcieli najpierw dokładnie sprawdzić, czy w jego wnętrzu przez tyle lat nie kryły się żadne skarby.

Niestety okazało się, że środek był zupełnie pusty. Na archeologów, dziennikarzy oraz sympatyków historii czekały jedynie gołe ściany, warstwa ziemi oraz puste korytarze z niewielkimi oknami.

Turystyka urbanistyczna fascynuje Polaków

Jak przekazują media, obiekt składał się z trzech komór połączonych wąskimi korytarzami. Opuszczony został po II wojnie światowej, a do 1967 roku wykorzystywano go jeszcze jako magazyn do przetrzymywania m.in. ziemniaków. Następnie podjęto ostateczną decyzję o jego zasypaniu.

Schron U15 IVa zlokalizowany jest przy ulicy Sarmackiej i nic nie wskazuje na to, że zostanie zachowany lub odrestaurowany. Wejście do niego zostało zabronione, a cały teren odgrodzony przez wykonawców prac.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia
  5. Jedna z najpiękniejszych atrakcji Chorwacji wkrótce zostanie zamknięta. Turyści już nie wejdą do wody
  6. Masz 1 euro? Kolejne przepiękne miasteczko sprzedaje domy za bezcen
  7. Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł