turystyka korytarze dla turystówFot. Unsplash.com/Portuguese Gravity/zdjęcie poglądowe

Czym są korytarze dla turystów i jak działają? Wyciekły szczegóły

Turystyka w czasach pandemii przechodzi prawdziwy kryzys. Pojawił się pomysł stworzenia specjalnych korytarzy dla turystów. Na czym mają one dokładnie polegać i co oznaczają dla podróżnych?

Turystyka nie będzie wygląda w tym roku tak, jak do tej pory. Poszczególne kraje same decydują o otwieraniu swoich granic i bardzo często ustalają konkretną listę krajów, z których będą przyjmować przyjezdnych, tak jak zrobiła to Grecja. Padł jednak pomysł, wystosowany przez kilka państw, by stworzyć specjalne, bezpieczne korytarze dla turystów. Dzięki nim przemieszczanie się ma być względnie bezpieczne, a ryzyko przenoszenia koronawirusa, mniejsze.

Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbMinisterstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbCzytaj dalej

Turystyka w nowej formule. Czym mają być korytarze dla turystów?

Pierwsze wzmianki o korytarzach dla turystów pojawiły się już pod koniec marca. Kolejne kraje wyrażały zainteresowanie tym tematem, jednak na czym miałby on właściwie polegać? Inicjatywa ta miałaby łączyć ze sobą kraje, które w znacznej mierze lub całkowicie, uporały się z epidemią koronawirusa. Byłoby to przeznaczone dla tych państw, w których liczba zakażeń utrzymuje się już na stałym poziomie lub spada, wykonuje się w nich dużo testów i nie dochodzi do kolejnych fal.

Jeśli państwo spełni te warunki, mogłoby otworzyć granice i znieść obowiązkową kwarantannę, ale tylko dla innego kraju, z którym zdecyduje się połączyć tzw. zielonym korytarzem. Jak na razie Polska jeszcze nie zdecydowała, z jakimi krajami mogłaby się połączyć w ten sposób i kiedy to nastąpi. Jadwiga Emilewicz wspominała wstępnie o połowie czerwca.

- Odmrażanie turystyki i wdrożenie rozwiązań mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pojawiają się w krajach, które co roku Polacy odwiedzają najchętniej. To może być pierwszy duży krok do tego, żeby zachęcić turystów do podróżowania bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Pierwsze jaskółki już można powoli zaobserwować, mamy coraz więcej pytań o wyjazdy jeszcze w tym roku - stwierdziła Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl, cytowana przez WP.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Lista państw, które są gotowe na przyjęcie turystów, powiększa się z każdym dniem. Jak na razie swoją chęć otwierania granic w czerwcu lub lipcu wyraziła już m.in. Turcja, Hiszpania, Portugalia, Gruzja, Cypr, Włochy czy Czechy. Oczywiście wszystko odbywać by się miało przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz przepisów nowego reżimu sanitarnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł