Turystyka na południu może wrócić szybciej, niż sądzono.Fot. Pixabay/jarekgrafik

Grecja ogłosiła ważną decyzję ws. turystyki. Podano datę, już wkrótce

Turystyka budzi się do życia? Kraj, który stał się swoistą Mekką dla polskich turystów, podejmuje ważną decyzję. Powrót wakacji już wkrótce.

Turystyka stawia pierwsze, może trochę nieśmiałe kroki w powrocie do stanu sprzed pandemii. W obliczu nadal rozprzestrzeniającego się koronawirusa wakacje szybko nie będą takie, jak wcześniej, jednak ten kraj postanawia wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów. Już wkrótce Polacy będą mogli wrócić na uwielbiane przez siebie plaże.

1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa Wituckiego1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa WituckiegoCzytaj dalej

Turystyka na południu wraca

W środę Kyriakos Micotakis, premier Grecji zapowiedział, że turystyka kraju będzie powoli wracała do życia. Początkowo działalność wnowią hotele sezonowe, a następnie powrócą loty międzynarodowe do najpopularniejszych kurortów. W oficjalnym oświadczeniu polityk zaznaczył, że wszyscy, którzy zdecydują się na przylot do Grecji, poddani będą szczegółowym badaniom na obecność koronawirusa. Ponadto, w kurortach turyści będą musieli przestrzegać rygoru sanitarnego.

Micotakis uspokaja osoby, które jeszcze wahają się przed powrotem na wakacje. Zdaniem premiera kraj wygrał walkę z koronawirusem, co widać w oficjalnych statystykach zachorowań. W ciągu ostatniej doby wykryto tylko 10 nowych zakażeń, a w ostatnim tygodniu wyłącznie 90 przypadków. Jak zaznacza sam Micotakis, rygor sanitarny w obiektach turystycznych "nie przesłoni jasnego słońca i naturalnego piękna Grecji.

Kiedy turystyka odetchnie?

Zgodnie z zapowiedziami premiera, otwarcie Grecji na turystów nastąpi dokładnie 15 czerwca. Wtedy też ruszą prace w hotelach sezonowych. Wcześniej wspominane loty międzynarodowe do najpopularniejszych kurortów wrócą najprawdopodobniej z początkiem lipca. Warto wspomnieć, że już od poniedziałku niektóre obiekty turystyczne ponownie są dostępne dla zwiedzających. Otwarto m.in. ateński Akropol. W czerwcu wrócą także kina i teatry.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

Turystyka w Grecji jest bardzo istotną gałęzią całej gospodarki. Według danych Komisji Europejskiej kraj stracił na pandemii 9,75 proc. PKP, co jest największą zapaścią w całej Unii. Rząd próbuje unormować sytuację licznymi benefitami dla przedsiębiorców z branży. Politycy zapowiadają m.in. zmniejszenie podatku VAT na bilety lotnicze, autobusowe i rejsowe, a także na kawę, napoje oraz bilety do kin letnich. w całym kraju wykryto 2 850 infekcji nowym koronawirusem, zmarło 166 zakażonych osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Suczka ze schroniska nie chciała urodzić szczeniaków. Gdy lekarze zrobili jej USG, wszystko stało się jasne
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł