Turystyka bez znanego zabytku?Fot. Facebook.com/Antonio Irlando

Oburzające zachowanie turystki. Przekroczyła wszelkie granice. Światowe dziedzictwo mogło zniknąć raz na zawsze

Turystyka jest branżą, która regularnie notuje przypadki, co najmniej ekscentryczne. Takim przykładem jest zdarzenie z południa Europy, gdzie jedna z urlopowiczek pozwoliła sobie na o wiele za dużo. Teraz usłyszała zarzuty. Stawka? Stan bezcennego zabytku.

Turystyka notuje coraz więcej przypadków przyjezdnych, którzy wobec lokalnych zabytków zachowują się przynajmniej nieadekwatnie. Wyraz takim praktykom dała jedna z urlopowiczek we włoskich Pompejach. Na terenie słynnych term zachowała się niczym Peter Parker w Nowym Jorku.

Prawie połowa gości straciła życie. Tragiczny finał niewinnej imprezy. Wiadomości ze świataPrawie połowa gości straciła życie. Tragiczny finał niewinnej imprezy. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Światowa turystyka z ciosem urlopowiczki

Jak podają dziennikarze Polsat News, do zdarzenia doszło we włoskich Pompejach (prowincja Neapol) na terenie znanego stanowiska archeologicznego. Jedna z gościń kompleksu postanowiła złamać kilka zasad i wejść na dach term. Była to decyzja o tyle nieprzemyślana, że teraz kobiecie grozi nawet rok więzienia. Gdyby “inny układ sił”, światowa turystyka straciłaby czołowy zabytek Półwyspu.

Głównym zarzutem wobec turystyki jest narażenie stanu zabytku na nieodwracalne zniszczenia. Według ustaleń Polsat News, oprócz roku pozbawienia wolności, kobiecie grozi również grzywna w wysokości 3 tys. euro. Co ważne, administracja kompleksu jeszcze nie ustaliła tożsamości podejrzanej, jednak ze względu na system biletów imiennych, sprawa może okazać się wyłącznie kwestią czasu. Włoska turystyka i przedstawiciele placówki usłyszeli o zdarzeniu za sprawą jednego z gości.

Turystyka i problem Pompejów

Jak podaje Polsat News, zdarzenie nagłośnił jeden z gości, który udostępnił w sieci zdjęcie całej sceny. W momencie, gdy lokalna turystyka była zagrożona przez wybryk kobiety, część entuzjastów kompleksu zmobilizowała się do poszukiwań podejrzanej. W sprawie interweniowali również karabinierzy, którzy wszczęli oficjalne postępowanie. Niezwykle pomocne mogą okazać się również materiały z miejscowego monitoringu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Efekty okazały się porażające
2. Ewakuacja tysiąca ludzi na Warmii i Mazurach. Wielka akcja przy rzece
3. Ostatnia szansa na dodatkowe 1400 zł. Zostało mało czasu, spiesz się

O wszczęcie postępowania wnioskowała m.in. dyrekcja kompleksu. Przedstawiciele administracji stanowiska, cytowani przez Polsat News, stwierdzili, że zachowanie urlopowiczki było “godne pożałowania i niecywilizowane". Władze placówki zadeklarowały, że lokalna turystyka nie będzie już zagrożona przez wybryki gości, a w każdym przypadku będzie natychmiast interweniować. Co ważne, w podobnych przypadkach reagują również sami turyści, m.in. w Polsce.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi
  2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł