turystyka czy bony to dobry pomysłFot. Pixabay.com/Niko_Shogol/zdjęcie poglądowe

Co myślicie o bonach turystycznych 1000+? Powinny zostać wprowadzone?

Turystyka w Polsce przez koronawirusa musiała zmierzyć się z poważnym kryzysem. Pomóc ma jej bon turystyczny 1000+, który wykorzystać będzie można na terenie kraju. Waszym zdaniem to dobry pomysł?

Turystyka na całym świecie straciła gigantyczne pieniądze. Wstrzymane podróżowanie oraz zamykanie hoteli sprawiło, że wielu przedsiębiorców z branży poniosło gigantyczne straty. Polski rząd chce pomóc poprzez przyznanie Polakom bonów turystycznych.

Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemLimity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemCzytaj dalej

Turystyka zostanie uratowana bonami 1000+?

Zgodnie z zapowiedziami polityków, każda osoba zatrudniona na umowie o pracę i zarabiająca poniżej przeciętnego wynagrodzenia wynoszącego 5200 zł na miesiąc, ma dostać 1000 zł. 90% tej kwoty w 2020 roku ma być ufundowane przez państwo, 10% przez pracodawcę.

Bony mają mieć postać karty, którą będzie można wykorzystać wyłącznie na terenie kraju. Szczegóły są wciąż ustalane, ale już sprawa ta wywołuje wiele kontrowersji. Część ekspertów twierdzi, że może to być obciążenie dla pracodawców, inni natomiast zachwalają ten pomysł, uznając go za słuszną pomoc zarówno dla turystyki, jak i Polaków.

A jakie jest Wasze zdanie? Uważacie, że bon turystyczny 1000+ jest dobrym posunięciem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroził
  2. Husky - historia, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę

Następny artykuł