turystyka nagaFot. Facebook/Dawny lokal O'naturel w Paryżu

Zjedz kolację bez ubrań, są niepotrzebne. Otwarcie niezwykłej restauracji

Turystyka gastronomiczna cieszy się coraz większą popularnością. Podróżujemy w poszukiwaniu oryginalnych lokali, a ten zdecydowanie do takich się zalicza. Wybierając się do niego, nie musisz mieć nawet ubrań.

Turystyka gastronomiczna jest wyjątkowa - pozwala nieco zapomnieć o zabytkach i standardowym zwiedzaniu, a skupić się na jednej z największych przyjemności życia, czyli jedzeniu. Prawie każdy, podróżując do dalekich miejsc, ma ochoty spróbować miejscowej kuchni i rozkoszować się nowymi smakami.

Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżałSztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżałCzytaj dalej

Właściciele lokali wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom i wpadają na coraz bardziej oryginalne pomysły. Są na świecie już restauracje serwujące określone dania, kuchnie czy nawet powietrze zamiast jedzenia. To miejsce jest jednak inne niż wszystkie.

Turystyka gastronomiczna w zupełnie nowym wydaniu

Pierwsze "nagie restauracje" powstawały już w Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku, a teraz przyszedł czas na Szwajcarię. Właśnie ogłoszono, że tak oryginalny lokal pojawi się w Bazylei. Ma zacząć działać od końca lutego 2020 roku i ma być schronieniem i miejscem idealnym dla wszystkich osób kochających naturyzm.

Wchodząc do niego, można zapomnieć o ubraniach czy jakimkolwiek wstydzie. Knajpa nazywać się ma Edelweiss Basel - Nudisten Lounge, a co ciekawe, powstaje w miejscu dawnego klubu dla osób ze środowisk LGBT.

Zero ubrań, 100% smaku

Przed wejściem do lokalu, zarówno turyści, jak i miejscowi goście, muszą pozostawić wszystkie swoje ubrania w szatni. Właściciele uspokajają, że w celu wyeliminowania poczucia wstydu i niesmaku, będzie można pozostać w bieliźnie i tak konsumować posiłek. Aby zachować klimat miejsca, kelnerzy oraz kelnerki będą przynosić potrawy i zbierać zamówienia zupełnie nago.

Warto podkreślić, że Szwajcaria jest krajem o wyjątkowo otwartych poglądach, na co dowodem jest coroczny "Festiwal ciała i wolności". Ma miejsce w Zurychu, a udział w nim biorą zarówno zwykli obywatele, jak i wielu celebrytów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyszła odebrać dziecko z przedszkola z prawie 2 promilami we krwi. Jej tłumaczenie jest absurdalne
  2. Elton John zapłakany zszedł ze sceny. Artysta przerwał koncert przez chorobę
  3. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]
  4. Tłumy polskich turystów go uwielbiały, stanął w ogniu. 88 strażaków walczyło godzinami
  5. Koszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowego
  6. Mama wyrzuciła noworodka do śmietnika. Po 28 latach jego ojciec zauważył w telewizji porażającą rzecz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł