Turystyka wysokogórska w NepaluGoogle Maps (screen)

Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów

Turystyka wraca na odpowiednie tory. Kolejny kraj poinformował o otworzeniu granic. Kraj będzie można odwiedzić już 17 października. Ucieszy to szczególnie fanów wspinaczki górskiej. Największy szczyt będzie do zdobycia.

Turystyka zagraniczna w jednym z krajów z Azji będzie już dozwolona. Władze Nepalu postanowiły otworzyć swoje granice dla osób, które chcą skorzystać z gór. Będzie już możliwość wejścia na największy szczyt świata, czyli Mount Everset. Wcześniej był zakaz wynikający z pandemii koronawirusa.

TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeńTVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Turystyka w Azji. Nepal otwiera granice

Aby przedostać się do Nepalu, na granicy trzeba będzie pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Co ważne, nie może on być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem do kraju.

Nepal jest państwem, na którego terenie znajduje się osiem z czternastu największych gór świata. W związku z tym turystyka wysokogórska jest niezwykle ważna dla nepalskiej turystyki. Dochody pojawiają się między innymi z zezwoleń na zdobywanie wierzchołków przez himalaistów. Rocznie Nepal zarabia w ten sposób ponad 4,7 milionów dolarów.

Według szacunków władz, tylko w październiku Nepal może odwiedzić 15 tysięcy osób. Przed pandemią koronawirusa dziennie pojawiało się kilkanaście turystów jedynie na jednej z tras trekkingowych, która wiedzie do bazy pod Everestem. Rekord zdobycia Everestu odnotowano w maju 2019 roku. Było to 855 osób, z czego 644 wchodziło od strony nepalskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyje
2. TVN: łzy, krzyki i wulgaryzmy na wizji. Widzowie nie pozostawiają suchej nitki
3. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety

- Ze względu na niską gęstość zaludnienia w regionach górskich nie ma tam praktycznie przypadków koronawirusa. Skutki gospodarcze pandemii sprawiły, że miliony biednych ludzi są na krawędzi głodu. Nie możemy pozostać zamknięci na zawsze - mówił dyrektor generalny agencji turystycznej Seven Summit Trek Mingma Sherpa. Więcej na temat Nepalu można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka spotkała na spacerze małe wiewiórki, chwilę później została ich zastępczą matką. Jest wideo
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Źródło: RMF24

Następny artykuł