turystyka przeżywa kryzysFot. unsplash.com/@tonywang7/ zdjęcie poglądowe

Pracownicy linii lotniczej potraktowani w niewyobrażalny sposób. Wszystko przez wirusa, nie było wyjścia

Turystyka zamarła w wyniku wprowadzonych ograniczeń. Linie lotnicze nie mają już pola do manewru, zostały zmuszone do zawieszenia wielu rejsów. Trudna sytuacja zmusza przewoźników do podejmowania radykalnych kroków.

Turystyka stała się ważną gałęzią gospodarki, jednak w momencie wybuchu epidemii cierpi najbardziej. Zamykanie granic i strach przed podróżowaniem spowodowały utratę dochodów u wielu przedsiębiorców branży turystycznej. Linie lotnicze są jednymi z największych poszkodowanych.

Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęZ ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęCzytaj dalej

Turystyka ucierpi najbardziej

W momencie, gdy USA zabroniło przylotów przewoźnikom ze strefy Schengen, linie Norwegian Air straciły główne źródło dochodu. Chcąc ratować firmę, podjęto decyzję o zwolnieniu połowy swoich pracowników. Zakaz ma obowiązywać przez 30 dni, ale norweskie linie lotnicze nie mają tyle czasu. Niewykluczone, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze dłużej i ograniczenia w podróżowaniu przeciągną się jeszcze bardziej.

Norwegian Air był zadłużony już wcześniej, a teraz jego notowania na giełdzie spadły o 22 procent. Przewoźnik musiał zawiesić 4 tys. lotów i zwolnić wielu pracowników by się utrzymać.

- Nowe ograniczenia nałożyły dodatkową presję na i tak naszą trudną sytuację. Wzywamy rządy międzynarodowe do podjęcia natychmiastowych działań, aby przemysł lotniczy mógł chronić miejsca pracy i nadal odgrywać istotną rolę w generowaniu ożywienia gospodarczego na świecie - tłumaczył prezes Norwegian Air Jacob Schram.

W obecnej sytuacji jest to potworne działanie, które odbije się na wielu osobach. Znalezienie pracy w takiej sytuacji będzie wyjątkowo trudne, a pozostanie w takim czasie bez regularnej wypłaty brzmi naprawdę tragicznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat TPN dla turystów. Wszystko zamknięte, choroba z Chin szaleje
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Zakaz wprowadzony przez USA odbił się też na innych liniach lotniczych. Akcje Lufthansy straciły 14 procent wartości, a łącznie od początku roku aż 47 procent. Podobną sytuację ma też Air France - 13 procent w ostatnim czasie i aż 57 procent od początku roku. Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) zwraca uwagę władz państwowych na konieczność pomocy przedsiębiorcom. Sugeruje poszerzenie linii kredytowych i ulgi podatkowe, a także obniżenie kosztów związanych z korzystaniem z infrastruktury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł