turystyka stratyFot. Pixabay.com/pixel2013

Historyczny kryzys w turystyce, jest bardzo źle. Przepadnie prawdziwa fortuna

Turystyka wciąż nie może sobie poradzić z kryzysem, który wywołał koronawirus. Straty są gigantyczne, a eksperci mówią o dziesiątkach miliardów dolarów.

Turystyka to jeden z tych sektorów światowej gospodarki, który podatny jest na wyjątkowo wiele bodźców zewnętrznych. Kryzysy przychodzą niespodziewanie, ale generują gigantyczne straty, które dotkliwie odczuwają ludzie z branży rozsiani po niemalże całym świecie. Tak dzieje się również teraz przez rozprzestrzeniającego się kornawirusa. Sytuacja wygląda bardzo poważnie, a Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przewiduje, że wirus z Chin może narazić branżę w 2020 roku na straty rzędu 50 mld dolarów.

Specjalne kontrole na polskich granicach. Premier potwierdzaSpecjalne kontrole na polskich granicach. Premier potwierdzaCzytaj dalej

Światowa turystyka zmaga się z gigantycznym kryzysem

UNWTO na bieżąco monitoruje sytuację światowej turystyki, która w dobie szalejącego koronawirusa jest wyjątkowo dynamiczna. Teraz zaprezentowaną pierwszą, oficjalną ocenę dotyczącą tego, jaki wpływ na tę branżę ma szybko rozprzestrzeniająca się choroba.

Eksperci są przekonani, że w 2020 roku międzynarodowych wyjazdów będzie mniej o ok. 1-3%, co może przynieść straty od 30 do 50 mld dolarów. Jest to fatalna wiadomość, gdyż UNWTO wcześniej prognozowało, że w tym roku może nastąpić wzrost o 3-4%.

Największe straty według założeń ekspertów dotyczyć będą regionów Azji oraz Pacyfiku. Reszta świata jednak również z pewnością może boleśnie odczuć kryzys, o którym już mówi się m.in. we Włoszech, które dzięki przyjezdnym odnotowywały znaczne wpływy do budżetu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziesiątki lotów z Polski odwołanych. LOT idzie w ślady WizzAira
2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym

- To będą regiony najbardziej dotknięte, z przewidywanym spadkiem liczby przyjazdów turystów z 9 proc. do 12 proc. Szacunki dotyczące innych regionów świata są obecnie przedwczesne ze względu na szybko zmieniającą się sytuację - podało w komunikacie UNWTO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł