turystyka szlakScreen/youtube/canalsurturismo

Skóra sama cierpnie, przejście szlakiem tylko dla najodważniejszych. Jeden błąd może kosztować życie

Turystyka związana jest z chęcią przeżycia czegoś wyjątkowego. Poszukujemy doświadczeń, jakich w naszym życiu jeszcze nie było, a które wspominać będziemy latami. Bez wątpienia do takich należeć będzie spacer tym niezwykłym szlakiem.

Turystyka jest istotnym elementem gospodarki Hiszpanii. Każdego dnia do tego kraju przyjeżdżają miliony turystów, którzy są spragnieni wrażeń lub poszukują błogiego relaksu i odpoczynku. Jedną z największych atrakcji kraju jest szlak El Caminito del Rey, który uważany był do niedawna za najniebezpieczniejszy na całym świecie.

Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciTragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciCzytaj dalej

El Caminito del Rey jest szlakiem pieszym, który ciągnie się wzdłuż bardzo stromych ścian, na wysokości ponad 100 metrów. Podróżnicy z lękiem wysokości przed wejściem muszą się poważnie zastanowić, czy chcą podjąć to wyzwanie.

Turystyka ekstremalna podnosi ciśnienie

Niezwykły szlak znajduje się niedaleko miejscowości El Chorro, która położona jest w prowincji Málaga na południu Hiszpanii. Spacerujemy tam wzdłuż ścian wąwozu w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes, a pod naszymi nogami płynie rzeka Guadalhorce.

Często nazywany jest Ścieżką Króla, a w 1901 roku służył za śnieżkę do transportu materiałów budowlańcom z przedsiębiorstw Salto del Chorro i Salto del Gaitanejo. Zajmowali się oni budową zapory wodnej. Ostatecznie budowa zakończyła się w 1905 roku, a w 1921 roku trasę tę miał przebyć król Alfonso XIII.

Szlak przeszedł remont i zachęca do siebie turystów

Stan tej ścieżki pogarszał się jednak z każdym kolejnym rokiem i stawał się coraz bardziej niebezpieczny. Ryzyko wypadków rosło, a gdy w 1999 roku życie tam straciły 4 osoby, zadecydowano o zamknięciu tej trasy.

Wyremontowana została w 2014 roku przez władze, które zainwestowały w nią 7 mln euro. Obecnie jest już bezpieczna, a w nowym wydaniu otwarta został w marcu 2015 roku. Wciąż dostarcza niesamowitych wrażeń oraz deszczyku emocji, chętnie więc odwiedzają ją turyści z całego świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowane
  3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii Wschodniej
  4. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę
  5. Tragedia na lotnisku, samolot staranował pracownika, drugi w szpitalu. Film trafił do sieci
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł