turystyka grecja granicefot. unsplash.com/Serhat Beyazkaya

Uwielbiany, europejski kraj otwiera granice dla turystów. Padła konkretna data

Turystyka na całym świecie znajduje się w trudnej sytuacji. Olbrzymi kryzys dotknął wszystkie segmenty branży. Wiele państw w związku z trwającą pandemią zdecydowało się na zamknięcie swoich granic. Wkrótce jednak niektóre mogą zostać ponownie otwarte.

Turystyka w te wakacje będzie startować z bardzo trudnego punktu. Większość turystów decyduje się na podróże wewnątrz państw, w których obecnie mieszkają. Europejskie państwa zaczynają już jednak powoli myśleć o otwieraniu swoich granic dla przyjezdnych.

Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminyNiespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminyCzytaj dalej

Grecka turystyka w trudnej sytuacji

Giorgos Gerapetritis, sekretarz stanu w kancelarii premiera, poinformował w środę w trakcie rządowego posiedzenia, że granice dla zagranicznych turystów mają zostać ponownie otwarte od 1 lipca. Zapowiedział również, że szczegóły tej operacji mają zostać podane 15 maja.

Szef greckiego rządu Kyriakos Mitsotakis w rozmowie z CNN zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia nowych protokołów bezpieczeństwa dla linii lotniczych. Twierdzi, że należy również stworzyć nowe procedury ochrony zdrowia podróżnych, jednolite dla całej Unii Europejskiej.

- Większy dystans społeczny, być może brak otwartych barów i brak tłumów, ale wciąż fantastyczne wrażenia z pobytu w Grecji. Oczywiście pod warunkiem, że pandemia będzie miała tendencję spadkową - powiedział premier Grecji cytowany przez Onet.

Twierdzi, że grecka branża turystyczna w wyniku kryzysu może skurczyć się o ok. 10 procent. Jeżeli jednak nie uda się wznowić działalności tego sektora w krótkim czasie, skutki mogą być znacznie gorsze.

Według ankiety przeprowadzonej przez Grecką Izbę Hoteli, na którą powołuje się Onet, 65 proc. hotelarzy obawia się bankructwa. Grecki rząd podał informację, że o ile sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, hotele miejskie będą mogły zostać ponownie otwarte 1 czerwca, a hotele sezonowe miesiąc później. Nie ma jednak wciąż jasności, kiedy zostaną wznowione loty międzynarodowe. Około 90% przychodów greckiej branży turystycznej pochodzi od zagranicznych turystów.

- Pierwsza część lata jest już stracona, ale klienci, którzy mają rezerwacje w późniejszym terminie, czekają na rozwój sytuacji, co jest dobre - powiedziała w rozmowie z CNN Irene Petrakou, która prowadzi rodzinny hotel w Atenach.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać
2. Biedronka sprzedawać będzie też w niedziele. Sieciówka znalazła sposób, zaczyna 10 maja

Grecję w 2019 odwiedziło ponad 31 milionów turystów. Jest to liczba trzykrotnie większa od liczby mieszkańców tego państwa. W ciągu ostatnich 10 lat Grecja zwiększyła ponad dwukrotnie liczbę odwiedzających, a inwestycje i infrastruktura pochłonęły miliardy euro. Co najmniej jedna czwarta Greków pracuje w branży turystycznej lub branżach pokrewnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, odnaleziono ciało dziecka. Prokuratura podała właśnie wyniki sekcji zwłok, wielka rozpacz
  2. Małe rasy psów do mieszkania. 8 niedużych psów, które dobrze się czują w niewielkich domach
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego

źródło: onet.pl

Następny artykuł