Turystyka nie chce maseczek, kwarantanny i testów.Fot. Wikipedia.org/Chad Davis/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Turyści mają dość podróżowania. Wszystko przez nowe obostrzenia

Turystyka międzynarodowa w obliczu kolejnych obostrzeń znacząco traci. Najnowsze raporty mówią o wyraźnym zniechęceniu europejskich urlopowiczów do podróży za granicę. Główne obawy? Maseczki, testy i kwarantanna.

Turystyka wyraźnie odczuwa widmo obostrzeń. Według ustaleń badaczy z YouGov, na których powołują się dziennikarze Rzeczpospolitej, duża część urlopowiczów z Francji, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii woli odłożyć swoje plany wakacyjne i nie narażać się na wyjazd spod znaku maseczek.

Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świataTysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Europejska turystyka pod znakiem covidu. Turyści nie chcą jeździć na wakacje

Jak podają dziennikarze Rzeczpospolitej, badania YouGov objęły obserwacje w okresie między 13 a 23 lipca. Główny wniosek? Przynajmniej połowa respondentów deklaruje, że w tym roku turystyka pod znakiem kwarantanny po powrocie, testów i maseczek w miejscach publicznych nie zachęca do wyjazdów. Tak też m.in. dwie trzecie turystów z Niemiec chce odłożyć swoje plany na później.

Do wyjazdów nie zachęca także rząd krajowy. Niemieckie władze wprowadziły obowiązkowe testy po powrocie z państw “o podwyższonym ryzyku”. Instytut Roberta Kocha na liście umieścił 130 krajów. Nieco bardziej liberalnie do sprawy podszedł rząd francuski, który wymaga testów po powrocie z 12 państw. W podobnym stopniu pewną zapaść odczuje również turystyka brytyjska oraz skandynawska.

Turystyka na Zachodzie nie chce maseczek

Według ustaleń Rzeczpospolitej i YouGov również turystyka na Wyspach i północy kontynentu może odczuć wyraźne załamanie. Ponad dwie trzecie urlopowiczów z Wielkiej Brytanii, Danii oraz Szwecji nie chce wyjeżdżać na wakacje w perspektywie nakładania maseczek w miejscach publicznych. Odstrasza również perspektywa przymusowej kwarantanny po powrocie do kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe czerwone strefy w Polsce? Szumowski nie pozostawia złudzeń
2. Samochody, które oszczędzą ci większych, dodatkowych kosztów. TOP 8 aut najtańszych w naprawie

Przymus kwarantanny głośno krytykował m.in. Michael O’Leary, prezes irlandzkiego Ryanaira. Jak podaje Rzeczpospolita, podobnego zdania jest ponad 80 proc. obywateli Danii, Szwecji oraz Niemiec. Nieco mniej oponentów notuje się w Wielkiej Brytanii (70 proc.) i Francji (65 proc.). Dla tych urlopowiczów turystyka z przymusem zamknięcia w czterech ścianach jest wystarczająco odstraszająca, że najpewniej znaczną część wakacji spędzą w kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacyjna wiadomość dotarła do Polski. Bartosz Kapustka coraz bliższej powrotu do kraju, chcą go mistrzowie Polski
  2. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Rzeczpospolita

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł