Turysci.pl
Turystka ugrzęzła w bagnie

fot. pixabay.com/marcelkessler

Turystka ze Śląska ugrzęzła w bagnie w Puszczy Knyszyńskiej. Pomogła policja

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

23-letnia turystka ze Śląska w czasie urlopu na Podlasiu spacerowała po Puszczy Knyszyńskiej. Nagle zgubiła drogę i ugrzęzła w bagnie. Udało jej się skontaktować z policją i wysłać swoją lokalizację. Funkcjonariusze na szczęście dotarli na miejsce na czas i wyciągnęli kobietę, ale konieczne były użycie liny.

Policjanci z Białegostoku dostali zgłoszenie od 23-letniej turystki, która zgubiła się podczas spaceru. Wędrowała sama po Puszczy Knyszyńskiej, aż nagle wpadła do bagna. Nie była w stanie sama się wydostać, konieczna była interwencja służb.

Ostrzeżenia pogodowe na Podhalu i w Tatrach

Alert RCB. Lepiej nie iść w wysokie Tatry

CZYTAJ DALEJ

Turystka ugrzęzła w bagnie

Jak informuje Polsat News, kobieta zupełnie straciła orientację w terenie. Spacerowała wzdłuż rzeki, aż nagle, szukając drogi powrotnej, ugrzęzła w bagnie.

Gdy zorientowała się, że nie może sama wyjść z pułapki, skontaktowała się z policją i wysłała służbom swoją lokalizację. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do akcji, a w czasie przemierzania lasu kierowali się jej krzykami.

Jak informuje policja, cytowana przez Polsat News, teren był trudny i podmokły. Funkcjonariusze wzięli ze sobą linę i przemierzali las, kierując się słyszanym głosem kobiety. Gdy ją odnaleźli, była w bagnie i kurczowo trzymała się drzewa.

Mundurowi użyli liny, by przyciągnąć poszkodowaną do siebie i bezpiecznie wyciągnąć ją na stały ląd. Na szczęście nie była ranna.

Kolejna interwencja policji ws. zaginionych turystów

Przy okazji takich zdarzeń policja zawsze prosi turystów o ostrożność i odpowiedzialne organizowanie wypoczynku. Niestety często brak rozwagi prowadzi do sytuacji niebezpiecznych, których bardzo łatwo uniknąć.

Niedawno opisywaliśmy np. zdarzenie, w którym podczas spływu kajakowego zgubiła się mama z 12-letnim synem. Odłączyli się od grupy i stracili orientację w zalesionym terenie.

W tym przypadku również konieczny był kontakt ze służbami, na szczęście jednak trafili na funkcjonariusza, który doskonale znał okoliczne tereny i błyskawicznie sprowadził pomoc.

Pamiętajmy jednak, że nawet doskonale wyszkoleni ratownicy i inne służby nie zawsze mają szansę dotrzeć na miejsce zdarzenia na czas. Dlatego tak ważne jest to, by każdy w jak największym stopniu dbał o swoje bezpieczeństwo.

Zawsze informujmy kogoś, dokąd wychodzimy i regularnie kontaktujmy się z bliskimi. Podczas wypoczynku nad wodą unikajmy alkoholu, a wychodząc w góry zainstalujmy aplikację Ratunek, dzięki której ratownicy błyskawicznie określą miejsce, w którym się znajdujemy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >