Turysci.pl
Kasprowy Wierch

fot. Pixabay/ konradkaszuba

Turystka spadła 300 metrów z Kasprowego Wierchu. Interweniowało TOPR

11 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W poniedziałek doszło do poważnego wypadku na Kasprowym Wierchu. Turystka poślizgnęła się i spadła z samego szczytu po stromym, zaśnieżonym stoku blisko 300 metrów. Turyści, którzy widzieli wszystko, wezwali na pomoc TOPR.

Kobieta, która spadła z Kasprowego Wierchu, po drodze uderzyła głową o podłoże i straciła przytomność. Przybyli na miejsce ratownicy TOPR przetransportowali ją śmigłowcem do szpitala, gdzie przejdzie operację.

Zakopane

Turyści wracają z Zakopanego po świętach. Korki na zakopiance

CZYTAJ DALEJ

Turystka spadła z Kasprowego Wierchu

Według informacji uzyskanych przez RMF FM turystka spadła praktycznie od samego szczytu, od tak zwanego "Dzwonu". Poślizgnęła się u góry i bez zatrzymania zjechała w stronę Kotła Gąsienicowego.

- Przejechała przez ścieżkę i spadła całym Kotłem Gąsienicowym, zatrzymując się dopiero na dole. Gdzieś dość mocno się uderzyła i straciła przytomność na oczach turystów, których jest dużo na Kasprowym Wierchu. Zjechała na sam dół Kotła Gąsienicowego - powiedział RMF FM ratownik dyżurny Andrzej Maciata.

Interwencje TOPR w świąteczny weekend

Ratownicy TOPR interweniowali w rejonie Kasprowego Wierchu również w niedzielę, kiedy polecieli śmigłowcem po nieprzygotowaną do górskich wędrówek turystkę.

Kobieta wjechała kolejką linowa na szczyt Kasprowego Wierchu, ubrana jak na spacer po Krupówkach: nie miała butów do wędrówek po górach i miała na sobie zbyt lekką kurtkę. Bez raków i czekana ruszyła szlakiem w kierunku Goryczkowej Czuby, gdzie utknęła.

Według relacji ratowników, jedyną pozytywną rzeczą w tym nieprzygotowaniu turystki było to, że miała na sobie różową kurtkę, którą łatwo było dostrzec z pokładu śmigłowca.

Przypomnijmy, że ratownicy TOPR od kilku dni ostrzegają o trudnych warunkach w Tatrach. W wyższych partiach gór leży ponad metr śniegu, wieje lodowaty wiatr. Obowiązuje także drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >