Turysta all in nie dogada się z yoginami - a jakim typem jesteś Ty?Fot. pixabay.com/ Ales Krivec

7 typów turystów, których znają wszyscy. Którym jesteś Ty?

Turysta wyróżnia się pewnym stałym zestawem cech, lecz nie każdy wie, że nawet wśród obieżyświatów są pewne “podgrupy”. Warto o tym wiedzieć jeszcze przed wyjazdem na upragniony urlop.

Turysta-domator, miłośnik “spontana”, czy jednak entuzjasta podróży w głąb siebie? Okazuje się, że niemalże każdego obieżyświata można przypisać do konkretnej grupy urlopowiczów, więc warto przyjrzeć się własnym preferencjom i na tej podstawie dobierać kompanów na następną eskapadę. W innym wypadku wymarzony wyjazd może zakończyć totalną klapą i nadszarpnięciem relacji.

Z ostatniej chwili: Wprowadzili stan kryzysowy, Władze potwierdzają dramat. Media obiegła wiadomość z LampedusyZ ostatniej chwili: Wprowadzili stan kryzysowy, Władze potwierdzają dramat. Media obiegła wiadomość z LampedusyCzytaj dalej

Turysta w kalejdoskopie

Redakcja National Geographic postanowiła przeanalizować zachowania zwiedzających i na tej podstawie wyróżnić 7 grup typowych urlopowiczów. Podróżniczą psychoanalizę z lekkim przymrużeniem oka otwiera turysta-lokals, czyli osoba, która od Sycylii woli Biebrzę i Tatry. To podróżnicy stawiający przede wszystkim na turystykę krajową i odkrywanie najbliższej okolicy. Hasło przewodnie? “Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Kolejnym typem są tak zwani korona-domatorzy. Według National Geographic to jeden z nowszych “gatunków” zwiedzających, którzy w obliczu pandemii zapadają w podróżniczy sen zimowy, czekając na lepsze czasy. Ich do wspólnej podróży na przysłowiowe “hura!” nie namówi z kolei turysta spontaniczny. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych - jak nie namiot, to couchsurfing, jak nie Airbnb, to hostel. Brak biletów? Pojadą na stopa!

Turysta wymagający

Co ciekawe, dziennikarze National Geographic wyróżnili również grupę, która stawia na “wyższą półkę” wrażeń. Są to tzw. urlopowicze all inclusive. Nie pogardzą pełnym bufetem, 5 gwiazdkami i prywatnym basenem. Nie dogadają się raczej z podróżniczymi yoginami, którzy stawiają raczej na szum drzew, morza i poznawanie własnej głębi przez obcowanie z naturą. Turysta prawdziwie zakochany w przyrodzie może z kolei znaleźć nić porozumienia z “fitami”.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Fit-turysta to kolejny typ wyróżniony przez podróżniczych psychoanalityków z NG. Biegi po kalifornijskiej plaży, nurkowanie w głębinach Karaibów, wspinaczka po szczytach Uralu - aktywni urlopowicze stawiają przede wszystkim na wyzwania i nowe doświadczenia, przez co momentami mogą nie przejmować się potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym. W tej kwestii bez wątpienia dogadaliby się z korona-sceptykami. Miejmy nadzieję, że ta grupa nie zaważy na losach tegorocznych wakacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: National Geographic

Następny artykuł