Turysta poniesie konsekwencje za nie przestrzeganie kwarantanny na HawajachPixabay.com/ Lightgirl

Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę

Turysta przyleciał na Hawaje pomimo epidemii koronawirusa. Zaczął chwalić się wakacjami w mediach społecznościowych. Grozi mu wysoka kara.

Turysta, który przyleciał na Hawaje z Nowego Jorku złamał prawo. Niedostosował się do restrykcji wynikających z panującej na świecie pandemii koronawirusa. Tarique Peters postanowił pochwalić się wakacjami na wyspie w mediach społecznościowych. Przez to został zatrzymany przez służby i poniesie poważne konsekwencje.

LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?Czytaj dalej

Turysta z Nowego Jorku

Obywatel USA udał się na wakację na Hawaje. Zwiedzał i chodził na plażę pomimo pandemii koronawirusa. Nie wywiązał się z żadnych restrykcji. Władze stanu nakazują odbycie 14-dniowej kwarantanny przez wszystkich, którzy przylatują na hawajskie wyspy. Jeśli ktoś nie wywiąże się z tego obowiązku, ponosi konsekwencje. Służby wyznaczyły kaucję w wysokości 4 tysięcy dolarów za znalezienie mężczyzny, który publikował zdjęcia z wakacji w mediach społecznościowych. Opublikował fotografie ze słynnej plaży Waikiki. Ze zdjęć można było wywnioskować także, że Peters kąpał się, opalał oraz przymierzał się do surfowania. Pracownicy hotelu, w którym zatrzymał się mężczyzna, potwierdzili że opuszczał on budynek.

Tarique Peters może dostać nawet 5 tysięcy dolarów grzywcy. W najgorszym wypadku może trafić do więzienia, gdzie spędziłby nawet rok. Taką informację podał Fox News.

Koronawirus na Hawajach

Na Hawajach potwierdzono 640 przypadków zarażenia SARS-CoV-2. Do tej pory jest 17 ofiar śmiertelnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Biedronka na celowniku związkowców. Sieć się naraziła, szykują się kontrole Państwowej Inspekcji Pracy

Podobnie jak na terenie całych Stanów Zjednoczonych, również na Hawajach wprowadzono ostre środki zapobiegawcze. Policja, pracownicy hoteli oraz urzędnicy służby zdrowia pilnują, aby mieszkańcy wysp przestrzegali kwarantanny. Nad porządkiem czuwają także żołnierze. W przypadku turystyki, zaraz po wylądowaniu na lotnisku trzeba podać adres, pod którym będzie można znaleźć przyjezdnego. Amerykańskie media uspokajają mieszkańców, że to konieczne aby koronawirus nie rozpowszechniał się na terenie kraju. Część osób postanawia opuścić kontynentalną część Stanów Zjednoczonych, aby przeczekać pandemię na Hawajach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono zwłoki 30-letniego aktora. Obok leżało ciało jego partnerki, niewyobrażalna tragedia
  2. Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Bezbronne zwierzęta czekały na śmierć
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu

Źródło: Onet.pl, RadioSzczecin.pl

Następny artykuł