Turysci.pl
Zakopane

fot. Unsplash/ Michał Lis

Turyści wracają z Zakopanego po świętach. Korki na zakopiance

30 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści wyjeżdżający z Zakopanego muszą przygotować się na wielogodzinne korki na trasie do Krakowa. Jak wskazuje Tygodnik Podhalański, najgorzej jest w okolicach Nowego Targu.

Święta w Zakopanem dobiegły końca, a razem z nim urlopy wielu przebywających tam turystów. W poniedziałek utworzyły się wielogodzinne korki na Zakopiance w stronę Krakowa.

Kasprowy Wierch

Turystka spadła 300 metrów z Kasprowego Wierchu. Interweniowało TOPR

CZYTAJ DALEJ

Turyści wracają z Zakopanego

Jak wskazują lokalne media, Zakopianka korkuje się dzisiaj między Zakopanem a Nowym Targiem i Nowym Targiem a Skomielną. Są to przede wszystkim turyści, którzy powracają ze świątecznych wyjazdów w Góry.

Tygodnik Podhalański wskazał, że największy korek tworzy się jak zwykle przed zwężeniem dwupasmówki, a potem gęstnieje aż do skrzyżowania w Klikuszowej.

- Kierowcy muszą się przygotować na to, że podróż z Zakopanego do Nowego Targu potrwa blisko 50 min, a na dojazd do Krakowa trzeba zarezerwować sobie prawie 3 godziny. Tak przynajmniej o godz. 11.45 pokazuje nawigacja od Google - przekazał Tygodnik Podhalański.

Tygodnik podkreśla jednak, że taki ruch panuje na trasie w stronę Krakowa, a w kierunku Zakopanego zatory są o wiele mniejsze.

W mediach społecznościowych pokazano również zdjęcia z zakorkowanej trasy w stronę Myślenic na granicy Stróża-Myślenice.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Facebook, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >