Turysci.pl
Turyści przyjechali nad morze i do Zakopanego

fot. pixabay.com/kariwil/zdjęcie poglądowe

Turyści ruszyli do restauracji nad morzem i w górach. Ceny nie każdemu się podobają

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Dzisiaj pierwszy dzień otwarcia ogródków gastronomicznych, a hotele mogą rezerwować połowę z dostępnych miejsc już od 8 maja. Szansę tą wykorzystują turyści, którzy od wczoraj odwiedzają nadmorskie i górskie miejscowości. Nie każdy jednak jest zadowolony z cen, które widzi.

Pierwszy weekend po częściowym poluzowaniu obostrzeń wielu turystów postanowiło spędzić w popularnych miejscowościach. Gości nie zabrakło zarówno nad morzem, jak i w górach, choć trudno tu mówić o tłumach sprzed pandemii czy nawet majówki.

Wiele osób chciało spokojnie pospacerować bez maseczek oraz zjeść obiad w świeżo otwartych ogródkach gastronomicznych. Niestety - jak to zwykle bywa - niektórych rozczarowały ceny.

Nie wszystkim turystom podobają się gdańskie ceny

Do redakcji portalu o2.pl napisała pani Ewelina, która postanowiła w celach turystycznych odwiedzić Gdańsk. Wraz z rodziną w sobotę zjadła obiad w lokalu nad morzem, jej zdaniem jednak jego cena była zbyt wygórowana.

Portugalia otwiera granice dla turystów z UE

Portugalia od poniedziałku otworzy granice dla podróżnych z Unii Europejskiej

CZYTAJ DALEJ

Jak widzimy na paragonie udostępnionym na stronie o2, wraz z rodziną pani Ewelina zamówiła:

  • zupę rybną - 19,00 zł

  • filet z flądry ze szpinakiem (zestaw) - 39 zł

  • filet z halibuta (zestaw) - 49 zł

  • filet z dorsza w mące (zestaw) - 39 zł

  • zestaw surówek - 10 zł

  • herbatę - 7 zł

  • sok Cappy pomarańczowy - 6 zł

  • Kroplę Beskidu - 6 zł.

W sumie za obiad dla trzech osób musiała zapłaciła 175 zł. Jak stwierdziła cytowana przez o2 turystka, „pożałowali, gdy zobaczyli rachunek", chwyciła za telefon i zdjęcie paragonu wysłała do mediów. Dodała również, że obiad nie był zbyt duży, bo surówkę trzeba było dokupić osobno (nie była wliczona w cenę), a porcja, którą otrzymała, nadawała się dla jednej osoby, choć za 10 zł chcieli się nią podzielić we troje.

Co ciekawe, niedawno wrażeniami dotyczącymi cen w Gdańsku dzieliła się z mediami jeszcze jedna internautka. Ona Pomorze odwiedziła w czasie majówki, ale w przeciwieństwie do pani Eweliny, stwierdziła, że nad morzem jest taniej niż np. w Zakopanem. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

W Zakopanem też trochę drożej

Wyższe ceny w turystycznych miejscowościach zwykle większości osób nie dziwią. Popularne miasta chcą więcej zarobić na gościach, a szczególnie zrozumiałe jest to teraz, po wielomiesięcznym lockdownie.

Nieco więcej zapłacimy również za wyjazd do Zakopanego. W zamieszczonej dzisiaj relacji z Krupówek, nagranej przez Tygodnik Podhalański, jeden z przedsiębiorców sam przyznał, że ceny rzeczywiście nieco wzrosły w ostatnim czasie, ale nie są to to podwyżki, które turyści mogliby boleśnie odczuć.

Ceny poszły trochę w górę, ale w moim przypadku jest to ok. 10 proc. – przyznał.

Jak dodał, „pomidorowa oraz kotlet z kury" kosztowały wcześniej 23 zł, a obecnie zapłacić za nie trzeba 25 zł, więc podwyżka jest nieznaczna. Warto też zauważyć, że restauracje do 29 maja mogą przyjmować gości wyłącznie w tzw. ogródkach znajdujących się na zewnątrz, więc liczba miejsc jest mocno ograniczona. Przekłada się to zatem na mniejszy utarg, a po wielotygodniowym lockdownie wiele przedsiębiorstw ma ogromne straty, które w jakiś sposób właściciele usiłują nadrobić.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: o2/Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Cena za pizzę w Krynicy Morskiej

Polska

Urlopowicze dyskutują o cenach w kurortach. Zdania bardzo podzielone

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >