Turysci.pl
Tatry

fot. Facebook/ Tatromaniak, Pixabay/ urv

Turyści przymocowali na gips kłódkę do skał w Tatrach. „Pewnie trzeba będzie zaczekać aż wyschnie i odłupać"

5 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści przy pomocy gipsu przymocowali do skał w Tatrach metalową kłódkę z ich inicjałami oraz datą. Pracownicy TPN zapowiedzieli, że materiał trzeba będzie odłupać i zeskrobać.

Turyści w Tatrach czasem zostawiają po sobie przykre niespodzianki na szlakach. Najczęściej są to śmieci, jednak tym razem poszli o krok dalej. Pewna para przymocowała przy pomocy gipsu kłódkę do skał.

pogoda

TPN wydał ostrzeżenia przed halnym. „Przypatrzcie się, jakie to jest niebezpieczeństwo"

CZYTAJ DALEJ

Metalowa kłódka w Tatrach

Zdjęcie kłódki pojawiło się na stronie Tatromaniak. Fotografia autorstwa pana Witolda została wykonana w ostatni piątek na Szpiglasowym Wierchu (2172 m n.p.m.), tuż pod wierzchołkiem góry po słowackiej stronie Tatr.

Turyści przytwierdzili do skał w Tatrach kłódkę z napisem K+D oraz datą 26.09.2021 r. Gdy pan Witold znalazł kłódkę, gips był dalej wilgotny i rozpadający się, więc udało mu się ją wyciągnąć.

– Nie mieliśmy żadnych worków, aby zabrać resztę gipsu, więc pewnie trzeba będzie zaczekać aż wyschnie i odłupać od ściany – Tatromaniak cytuje wiadomość pana Witolda.

O sprawie został poinformowany Tatrzański Park Narodowy. Jak zauważyli pracownicy rezerwatu, gips na szczęście jest stosunkowo miękki, więc można go łatwo odłupać i zeskrobać.

– Nasi pracownicy sprawdzą to na miejscu. Mimo że coraz częściej mamy do czynienia z różnymi kuriozalnymi pomysłami w Tatrach, to za każdym razem nas to szokuje - powiedziała nam Paulina Kołodziejska, Kierownik Działu Komunikacji i Wydawnictw TPN.

Swojego oburzenia nie kryli również Internauci. Pod artykułem portalu Tatromaniak zebrało się kilkaset komentarzy użytkowników Facebooka.

– Za takie zachowanie w Parku Narodowym para powinna dostać wysoki mandat karny i dodatkowo kare sprzątania szlaków powiedzmy 50 godzin od osoby – pisze w komentarzu pod postem pan Zbyszek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tatromaniak, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >