turyści Wyspy OwczeFot. Pixabay.com/jackmac34

Wyspy Owcze zostaną zamknięte. Turyści nie będą mieli tam wjazdu, powód jest bardzo smutny

Turyści będą musieli obejść się smakiem, bo jak poinformowały lokalne władze, Wyspy Owcze zostaną czasowo zamknięte dla przyjezdnych. Powód takiej decyzji jest wyjątkowo smutny.

Turyści napędzają gospodarkę wielu terenów i miast, jednocześnie jednak stwarzają też liczne problemy. Jak podają lokalne media, Wyspy Owcze zostaną wkrótce zamknięte na weekend dla przyjezdnych, a wszystko z bardzo smutnego powodu - konieczne jest posprzątanie po turystach oraz naprawa infrastruktury.

Tysiące zwierząt nie żyje, dziesiątki tysięcy ludzi wzywanych do ewakuacji. Sytuacja w Australii wygląda coraz gorzejTysiące zwierząt nie żyje, dziesiątki tysięcy ludzi wzywanych do ewakuacji. Sytuacja w Australii wygląda coraz gorzejCzytaj dalej

Niestety często zostawiamy po sobie nieporządek oraz tony śmieci, które przecież same nie znikają. Szczególnie karygodnie wygląda to w tak wyjątkowym miejscu, jak ten autonomiczny obszar zarządzany przez Danię, który znajduje się między Norwegią a Islandią. Sytuacja stała się tak zła, że podjęto decyzję o zamknięciu wysp dla typowych turystyów - czasowo nie będą funkcjonowały żadne atrakcje, zamknięte zostaną też zabytki.

Turyści nie mają po co jechać na Wyspy Owcze

Miejscowe władze poinformowały o zamknięciu tego obszaru w okresie 16-17 kwietnia 2020 roku. Turyści nie mają tam wtedy po co przyjeżdżać, chyba że gotowi są na wolontariat. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu i naprawianiu Wysp Owczych mogą wraz z miejscowymi złapać za narzędzia i pokazać, że zależy im na pięknie tego miejsca.

- Dla nas turystyka nie zamyka się na liczbach. Co roku witamy gości z otwartymi rękami, ale nie zapominamy o odpowiedzialności wobec miejscowych. Mamy swoją niewielką wspólnotę i piękną przyrodę, o którą musimy zadbać - mówi szef organizacji turystycznej, Visit Faroe Islands, Guðrið Højgaard w rozmowie z CNN.

Konieczne jest sprzątanie i naprawy

Prace skupiać się mają w głównej mierze na pracach remontowych wokół szlaków pieszych oraz największych atrakcji.

- Wolontariusze będą instalować słupy ogłoszeniowe, utwardzać ścieżki, naprawiać ogrodzenia oraz kamienne murki. W nagrodę za pomoc zostaną ugoszczeni przez miejscowych. Mają być tańce i dobre jedzenie - czytamy w Lonely Planet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w świecie zwierząt. Nie żyje Fausta, najstarszy nosorożec świata
  2. Polacy przeżywają dramat na Cyprze. Ich syn nie żyje, mieli rozsypać jego prochy, złodzieje jednak nie mieli litości
  3. Powiedzieli 10-latkowi, że nie wejdzie na pokład samolotu. Wszystko przez jego koszulkę, aż trudno w to uwierzyć
  4. Wysokie zagrożenie lawinowe i 150 cm śniegu. Turyści muszą bardzo uważać
  5. Turystyczne miasta nie dają sobie rady z turystami? Kraków ma taki sam problem jak Barcelona czy Wenecja
  6. Polskie miasto szykuje niespodziankę dla turystów. Już latem zobaczymy tam piękne atrakcje

Źródło: National Geographic

Następny artykuł