Turyści wracają do popularnego włoskiego zabytkuFlickr.com/ N i c o l a

Wspaniała informacja. Symbol Włoch znów dostępny dla turystów, wiele osób na to czekało

Turyści znów będą mogli zwiedzać jeden z najpopularniejszych włoskich zabytków. Wstęp był wstrzymany przez trzy miesiące z powodu epidemii koronawirusa. O którą z atrakcji chodzi?

Turyści wreszcie będą mogli zobaczyć jeden z najpopularniejszych zabytków w Europie. Po zniesieniu restrykcji z powodu epidemii koronawirusa, zwiedzający będą mogli podziwiać obiekt, który znajduje się we Włoszech, gdzie od pewnego czasu trwa odmrażanie gospodarki.

Część turystów nie wejdzie na plaże w Polsce? Oburzenie na północy PolskiCzęść turystów nie wejdzie na plaże w Polsce? Oburzenie na północy PolskiCzytaj dalej

Turyści - który zabytek uda im się zobaczyć?

Miejsce, o którym mowa, to znajdująca się na Polu Cudów Krzywa Wieża w Pizie. Niestety, na razie zwiedzą ją tylko lokalni mieszkańcy oraz przyjezdni z innych miast i miejscowości Toskanii. Do 3 czerwca obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami. Włochy są też wciąż zamknięte dla turystów zza granicy.

- Sobotnia data jest porównywalna z 15 grudnia 2001 roku, gdy zakończyły się prace mające na celu umocnienie konstrukcji i mogliśmy otworzyć naszą kochaną wieżę - powiedział Pierfrancesco Pacini, przedstawiciel urzędu opieki nad zabytkami w mieście.

- Wtedy wieża była zamknięta od 7 stycznia 1990 roku przez 11 długich lat, ale w zbiorowej wyobraźni zamknięcie kraju, które właśnie przeżyliśmy, pozostawiło jednak znacznie głębszy ślad - dodał.

Nowe zasady

Zwiedzanie Krzywej Wieży w Pizie nie będzie wyglądało tak samo jak zawsze. Epidemia koronawirusa zmusiała do ustalenia nowych reguł, dzięki którym turyści będą bezpieczniejsi. Do budowli będą wchodziły maksymalnie 15-osobowe grupy. Wcześniej wpuszczano tam 40 zwiedzających. Każdy będzie monitorowany podczas wejścia po schodach przy pomocy czujników. Będą one nadawały sygnał dźwiękowy i świetlny w przypadku braku zachowania dystansu między turystami.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF: Wyciekły zalecenia na wakacje w Polsce. Aż trudno uwierzyć, ręce opadają
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Oprócz tego, na podłogach będą specjalne naklejki, na których będą musieli stawać turyści, aby nie doprowadzić do powstania tłumu. Dodatkowo zabytek będzie często dezynfekowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych
  2. Kot ukrył się w zielonych liściach. Tylko 10 proc. osób jest w stanie go znaleźć
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Z ostatniej chwili. Piłka nożna we Włoszech wraca. Podano ostateczną datę wznowienia Serie A

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł