Turyści bez września.Fot. Pixabay.com/Наталья Коллегова (Bajkał, Rosja, zdjęcie ilustracyjne)

Klamka zapadła, fatalne wieści dla tysięcy turystów. Długo czekali, teraz będą załamani

Turyści, którzy do tej pory przekładali swoje plany wakacyjne, będą musieli się zmierzyć z niemałym ciosem. Już teraz rząd wprowadził w życie rozporządzenie krzyżujące plany wielu polskich urlopowiczów. Sezon poza sezonem? Nie tym razem.

Turyści będą mieli znacząco ograniczoną pulę kierunków w nadchodzącym miesiącu. Ministerstwo Zdrowia, jak i cały gabinet Mateusza Morawieckiego wprowadził w życie rozporządzenie zawieszające 46 połączeń międzynarodowych. Najbardziej ucierpieli miłośnicy wakacji poza sezonem.

Fatalne wiadomości z Warmii i Mazur. Są ofiary, nie miały żadnych szansFatalne wiadomości z Warmii i Mazur. Są ofiary, nie miały żadnych szansCzytaj dalej

Turyści z ograniczonym wrześniem

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, rozporządzenie Rady Ministrów o zawieszeniu części połączeń międzynarodowych jest niemałym ciosem dla osób chcących uniknąć tzw. letniego boomu. Turyści stawiający raczej na wyjazdy wrześniowe mogą pożegnać się m.in. z Hiszpanią, Chorwacją, Maltą, Francją, czy Rumunią. Co ważne, lista nadal jest aktualizowana o kolejne pozycje.

Z kolei turyści, którzy zdecydowaliby się na nieco bardziej egzotyczne kierunki wrześniowego urlopu, mogą spać spokojnie. Nowe rozporządzenie o ograniczeniu ruchu międzynarodowego “odmraża” część kierunków południowych, azjatyckich i afrykańskich. Od teraz możliwe będą połączenia m.in. do Arabii Saudyjskiej, Chin, Gabonu, Kirgistanu, Omanu, Rosji, Serbii, Singapuru oraz Wysp Świętego Tomasza i Książęcej.

Rząd z ciosem dla urlopowiczów. Turyści na lodzie?

Turyści, którzy już wcześniej zarezerwowali bilety na wrześniowe wyjazdy, teraz powinni czekać na komunikaty samych przewoźników. Chcąc uniknąć tłumów, a także celując w najkorzystniejsze stawki, końcówka sezonu wydawała się idealną alternatywą. Niestety, jedna z czytelniczek Wirtualnej Polski rzuciła nowe światło na losy urlopowiczów postrozporządzeniowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
2. Stało się. Jest nowy zakaz przylotów do Polski. Lista się poszerza
3. Bezsporny nawrót epidemii, konieczny był powrót ostrych restrykcji. Jedno z europejskich miast nie miało wyboru

- Chociaż loty do Barcelony mam na połowę września, to już dostałam wiadomość, że są odwołane. Jestem załamana. Nigdy nie jeżdżę na wakacje latem, bo nie lubię tłumów. Czekałam na wrzesień i teraz mam problem, ale coś wymyślę. Pokój wynajęty, plany zrobione, więc nie odpuszczę- pisała na dziejesie.wp.pl jedna z czytelniczek Wirtualnej Polski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarna kontuzja polskiego hokeisty. Zdjęcie tylko dla osób o mocnych nerwach (FOTO)
  2. Dziennikarz TVN nagle zatrzymany. Zabrano mu telefon i dokumenty, trafił na białoruski komisariat
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Warszawa. Zawróciła w niedozwolonym miejscu, spowodowała wypadek. Na jezdnię wybiegł przerażony alaskański malamut

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł