Turyści czekają na zmiany w Krakowie.Fot. Wikipedia.org/WarXboT/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Władze wydały ważny komunikat dla części Polaków. Ważą się losy mieszkańców i turystów

Turyści już wkrótce mogą usłyszeć o sporych zmianach na terenie jednego z najczęściej odwiedzanych miast w kraju. Z początkiem października przesądzą się losy zarówno samych mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Turyści mogą liczyć na zmiany w infrastrukturze Krakowa. Już dzisiaj (sobota, 26 września) ruszyła 7. edycja budżetu obywatelskiego Krakowa. Mieszkańcy stolicy Małopolski mają możliwość zadecydowania o przyszłym kształcie miasta.

Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaKatastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaCzytaj dalej

W końcu zmiany na lepsze?

Turyści czekają na obywatelski budżet Krakowa Jak podają dziennikarze RMF24, Kraków od dzisiaj (26 września) będzie bezpośrednio “należał” do mieszkańców. Na specjalnej platformie - budzet.krakow.pl - można zagłosować na inwestycje, które mają być zrealizowane w najbliższych miesiącach dzięki funduszom obywatelskim. Jeśli mieszkańcy stolicy Małopolski przegłosują dane projekty, także turyści będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury.

Kwota budżetu jest rekordowa, ponieważ wynosi 32 mln zł - 6,4 mln zł na zadania ogólnomiejskie i 25,6 mln zł na dzielnicowe. Mieszkańcy będą mogli zagłosować na jeden z 97 projektów, a także wybrać swój typ spośród 477 pomysłów w skali dzielnicowej. Największy wybór mają osoby mieszkający w Nowej Hucie - tam zarejestrowano 51 propozycji. Turyści powinni nastawić się na projekty związane przede wszystkim z zielenią w mieście, a także zmianami w infrastrukturze i ochroną środowiska.

Turyści z szansą po głosowaniu mieszkańców Krakowa

Samo głosowanie potrwa do 5 października. Mieszkańcy Krakowa mają możliwość wyboru propozycji w specjalnych punktach na terenie miasta, a także drogą elektroniczną. Każdemu przysługuje sześć głosów - trzy na projekty w skali dzielnicowej i trzy w skali miejskiej. Głosujący precyzują kolejność wyboru - najwyżej oceniony pomysł uzyskuje 3 punkty, a najniżej - 1. Niestety, głosować nie mogą m.in. turyści i osoby niezameldowane na terenie Krakowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Wskazanie mniej niż sześciu propozycji oznacza nieważność głosu. Przedstawiciele Urzędu Miasta deklarują, że zrealizowane będą wyłącznie te projekty, które uzyskają największą liczbę punktów. Co ważne, turyści powinni uważnie przyglądać się również sytuacji w Warszawie - stolica przywitała istotną spółkę z Dubaju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  4. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  5. Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: RMF24

Następny artykuł