Turyści porzucili niezabezpieczoną strzykawkę.Fot. Pixabay.com/ Felix Wolf (zdjęcie poglądowe)

Sprzątał po turystach, znalazł okropną rzecz. O krok od tragedii

Turyści wykazali się niebywałą nieodpowiedzialnością. Ich występek mógł skończyć się tragicznie. Teraz służby jeszcze głośniej apelują o rozwagę. Zagrożone było ludzkie życie.

Turyści, którzy w ostatnich tygodniach wypoczywali na terenie Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, pokazali, że w Polsce problem dzikich śmietnisk jest wyłącznie wierzchołkiem góry lodowej. Coraz częstsze przypadki wyrzucania odpadków w lasach nie umywają się do zdarzenia z Polski Centralnej. Pozostawiona niedbale strzykawkach mogła przeważyć o zdrowiu, a nawet życiu pracownika kompleksu. Służby badają sprawę. Poszukiwany jest sprawca zdarzenia.

W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonW ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonCzytaj dalej

Nieodpowiedzialni turyści coraz większym zagrożeniem

O zdarzeniu poinformowało samo Nadleśnictwo. Według relacji pracowników, na które powołuje się redakcja Polsat News, jeden z podleśniczych natrafił na porzuconą strzykawkę podczas standardowego obchodu. Zbierał wtedy inne pozostałości po przyjezdnych. Turyści porzucili dużą część śmieci poza przystosowanymi do tego kontenerami. Gdy mężczyzna sprzątał leśny parking i podnosił jeden z worków, zakłuł się wystającą igłą, która porzucona została wraz ze strzykawką. Natychmiast skierowano go na badania.

Jak informują przedstawiciele Nadleśnictwa, istniało duże ryzyko zakażenia m.in. wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C, a także tężcem, czy nawet HIV. Jak podaje Polsat News, podleśniczy przeszedł już wstępne badania na obecność HBV, HCV i HIV. Na szczęście wyniki są negatywne, ale po głośnym zdarzeniu pracownicy lasów jeszcze głośniej mówią o nieodpowiedzialności, jaką charakteryzują się niektórzy turyści.

Turyści śmiecą

Pracownicy Nadleśnictwa Mińsk, apelują o zabezpieczanie odpadów i wyrzucanie je w odpowiednich do tego miejscach. Po zdarzeniu ze strzykawką, leśnicy jeszcze bardziej namawiają turystów do odpowiedzialności względem środowiska naturalnego. Jak podaje Polsat News, służby wystosowały nawet specjalne instrukcje, których należy przestrzegać, wyrzucając tzw. odpady medyczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z Chorwacji
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

- Wykorzystywane w warunkach domowych strzykawki, opatrunki czy ampułki po zastrzykach traktowane są jako odpady komunalne i w zasadzie mogą być wyrzucane razem z nimi. Nie zwalnia to jednak z odpowiedniego ich zabezpieczenia, tak by nie stanowiły zagrożenia np. dla pracowników firm odbierających odpady - cytuje leśników redakcja Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Polsat News

Następny artykuł