turyści popełniają błądFot. pixabay.com/ stevepb

99% turystów popełnia fatalny błąd. Przenigdy nie wolno nosić 1, drobnej rzeczy w portfelu

Turyści popełniają fatalny błąd, który może być fatalny w skutkach. Wielu nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, że robi coś nie tak. Wydawać by się mogło, że portfel jest odpowiednim miejscem do przechowywania tych świstków papieru.

Turyści nawet nie zdają sobie sprawy, jaki popełniają błąd, nosząc w portfelu jedną rzecz. Jeżeli trafi ona w ręce oszustów, będą mogli uzyskać dostęp do naszego konta bankowego albo wyłudzić pieniądze w inny sposób. Najczęściej powtarza się jeden schemat.

Auschwitz znów na językach Niemców. Słowa mogą wbić w fotel. Auschwitz znów na językach Niemców. Słowa mogą wbić w fotel. "Dziękuję za to"Czytaj dalej

Turyści popełniają fatalny błąd

Błędem, jaki popełnia wielu turystów jes wkładanie do portfela wszelkich paragonów czy potwierdzeń płatności. Jeżeli dokument trafi w niepowołane ręce, oszust może uzyskać dostęp do informacji na temat Twoich transakcji oraz konta bankowego.

Niektórzy oszuści znalezione paragony wykorzystują w sklepach, starając się dokonać zwrotu produktu wziętego chwilę wcześniej z półki. Niektórzy nawet nie potrzebują zabierać nikomu portfela. Zdarza się, że oszuści proszą o przekazanie im paragonu w celu uzyskania przez nich dodatkowego rabatu. Często jest to jednak nieprawda.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywała wpadka Andrzeja Dudy. Jego słowa o Rzymie Polacy zapamiętają na długo
2. Rozpoczęły się kontrole, mogą wejść bez pytania. Kara wyniesie nawet 5 tys. zł
3. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Wszelkie pokwitowania i paragony to dokumenty, które nie powinny być trzymane razem z innymi ani wyrzucane blisko sklepów. Należy najlepiej unikać przechowywania jakichkolwiek dokumentów w portfelu. Dzięki nim oszuści mogą uzyskać dostęp do naszych danych, w tym numeru PESEL czy konta bankowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Skandaliczne ustalenia ws. uwielbianego podróżnika. Na jego komputerze znaleziono najgorsze rzeczy
  5. Maryla Rodowicz bez ubrań biegała po hotelowych korytarzach. Kompromitujące fakty wyszły na jaw
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Genialne

Następny artykuł