Turyści muszą szykować się na zmianyPixabay.com/ MirceaIancu

Fatalne wieści dla wszystkich turystów. Niestety, sytuacja jest coraz gorsza, w czwartek rząd może podjąć dramatyczną decyzję

Turyści nie będą zadowoleni z tej wiadomości. Szykują się kolejne zmiany w związku z panującą w kraju epidemią koronawirusa. Dotyczą one popularnego kierunku turystycznego. Sprawę skomentowała osoba z urzędu miasta.

Turyści być może będą musieli zmienić swoje plany. Chodzi o osoby, które wybierają się do jednego z najpopularniejszych polskich miast. Epidemia koronawirusa może przyczynić się do wprowadzenia kolejnych restrykcji. O jakie miasto chodzi?

Ostre słowa z Kancelarii Premiera Polski. Tysiące Polaków się zawiedzie, nie ma złudzeńOstre słowa z Kancelarii Premiera Polski. Tysiące Polaków się zawiedzie, nie ma złudzeńCzytaj dalej

Turyści będą zawiedzeni. Zmiany w jednym z miast

Spekuluje się, że już wkrótce Kraków zostanie objęty żółtą strefą. Powodem jest coraz większa ilość osób zarażonych SARS-CoV-2. W tej sprawie wypowiedział się przedstawiciel krakowskiego urzędu miasta. - Jest prawdopodobne, a nawet bardzo dużo na to wskazuje, że w najbliższy czwartek Kraków zostanie objęty żółtą strefą - powiedział w rozmowie z Interią Kamil Popiela.

- Już od początku pandemii przygotowywaliśmy się do różnych rozwiązań. Sytuacja nie jest więc nowa dla miasta, ale przyrost zachorowań w Krakowie w ostatnich dniach wskazuje na to, że żółta strefa może nas objąć - dodał. Popiela zaznaczył, że miasto nie ma wpływu na tę decyzję, ponieważ podjęta zostanie ona przez Ministerstwo Zdrowia. Co więcej, Kraków nie jest jedynym miejsce, w którym wprowadzona taka zmiana. Ma tak się stać również w Koszalinie czy Katowicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
2. Zostały 4 dni, Zakopane podjęło decyzję. Wprowadzają zakaz, inaczej się nie dało
3. Ważne zmiany dla emerytów. Ich świadczenia mogą ulec zmniejszeniu

Co oznacza żółta strefa?

Jak wyjaśnił Kamil Popiela, w przypadku wprowadzenia żółtej strefy w Krakowie nie byłoby zmian w funkcjonowaniu transportu publicznego. Pojawiłyby się natomiast kontrole w tramwajach i autobusach, które byłby przeprowadzane przez MPK oraz policję. Sprawdzane będzie noszenie maseczek. Niestosowanie się do restrykcji będzie wiązało się z konsekwencjami. Więcej o żółtych strefach można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Interia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł