turyści wrócą do WatykanuFot. unsplash.com/@simonrae

1 czerwca przełomowa chwila dla tysięcy turystów. Skutki mogą być zaskakujące

Turyści powoli zaczynają wracać do miejsc, które przez długi czas były zamknięte. Kolejne kraje decydują się na udostępnienie obiektów muzealnych i innych atrakcji, będących pod stałym nadzorem służb sanitarnych.

Turyści z całego świata uwielbiają Muzea Watykańskie, które gromadzą największe dzieła sztuki. Już od 1 czerwca ponownie będzie można do nich wejść, chociaż na nowych zasadach. 18 maja nastąpiło otwarcie Bazyliki Św. Piotra i od tamtej pory wierni mają możliwość modlitwy w środku. Turyści mają utrudniony dostęp ze względu na sytuację Włoch.

Zła wiadomość o noszeniu maseczek w Polsce. Wiceminister zabrał głos, przykre słowaZła wiadomość o noszeniu maseczek w Polsce. Wiceminister zabrał głos, przykre słowaCzytaj dalej

Turyści mogą przyjechać do Watykanu

Dobrą wiadomość ogłosiła w sobotę dyrekcja Muzeów Watykańskich - Począwszy od 1 czerwca, po prawie trzech miesiącach zamknięcia, można znów zwiedzać Muzea Watykańskie w całkowitym bezpieczeństwie - czytamy z oficjalnej notatce.

Oprócz obiektów w samym Watykanie dostępna będzie także letnia rezydencja papieska położona w Castel Gandolfo w pobliżu Rzymu. Turyści, którzy będą chcieli zwiedzić watykańskie atrakcje, muszą się przygotować na specjalne warunki. Oprócz limitu gości i konieczności zachowywania odstępu, dyrekcja muzeów postanowiła zmienić godziny otwarcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Akcja ratunkowa na Helu. Niestety finał jest tragiczny
2. W marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdza

Każdego roku w Muzeach Watykańskich gościło ponad 6 mln turystów. Dochód ze sprzedaży biletów pozwala Watykanowi na funkcjonowanie i utrzymanie zabytków w dobrej kondycji. Przez ten czas, kiedy nie było możliwości udostępniania atrakcji, państwo odniosło wielomilionowe straty. Po otwarciu 1 czerwca przekonamy się, czy turyści ruszą tłumnie, czy muzea będą stały puste. W przypadku zbyt wielu podróżnych może nastąpić niebezpieczeństwo transmisji koronawirusa. Z drugiej strony, mała liczba odwiedzających byłaby zaskakująca, ze względu na popularność tego miejsca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Przepiękny widok mamy z dzieckiem
  2. Przywiązali psa do bramy schroniska i odjechali. Zachowanie urzędników zaskakuje i poraża
  3. Największa tragedia od setek lat, mieszkańcy nie mogą się otrząsnąć. "Nie potrafię opisać, jak bardzo mnie to boli"
  4. Porażająca wiadomość z Bieszczad. "Boją się kogokolwiek"
  5. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
  6. Kochany przez miliony sportowiec zgotował piekło swojej żonie. Bił ją na oczach małego synka

Źródło: dziennik.pl

Następny artykuł