turyści na stokachFot. unsplash.com/@asoggetti/ zdjęcie poglądowe

Tłumy turystów na stokach za granicą. Naruszali rządowy zakaz, reakcja władz była błyskawiczna

Turyści nadal jeżdżą na nartach, chociaż zaleca się pozostanie w domach. Na stokach i trasach biegowych pojawiały się tłumy narciarzy, więc trudno było zachować wymagany odstęp. Władze państwa szybko zareagowały na zagrożenie.

Turyści w Finlandii za nic mieli zalecenia władz państwa. Na trasach biegowych w pobliżu Helsinek pojawiały się prawdziwe tłumy. W weekendy trudno było znaleźć kawałek wolnej przestrzeni, chociaż wszyscy powinni zachowywać dystans minimum 1 m. Podjęto decyzję, która pomoże zachować zasady bezpieczeństwa.

Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaNowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Turyści ze stolicy

W Helsinkach i Espoo zakończono wcześniej sezon narciarski, a od poniedziałku zamknięte zostały wszystkie trasy biegowe. Zwykle następowało to dopiero w połowie kwietnia lub nawet na początku maja, jeśli temperatura była wystarczająco niska.

- Miasto zdecydowało się zakończyć utrzymywanie (ratrakowanie -PAP) trasy narciarskiej z powodu zbyt dużej liczby biegaczy - podano w komunikacie stołecznego oddziału Suomen Latu, który jest ogólnokrajową organizacją zajmującą się promocją ruchu na świeżym powietrzu i prowadzącą wypożyczalnię oraz serwis sprzętu przy trasach biegowych w Helsinkach i Espoo.

Sport narodowy

W komunikacie uzasadniono decyzję tym, że nie ma możliwości nadzorowania odległości między narciarzami, a bliski kontakt pomiędzy nimi może się przyczynić do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na początku ubiegłego tygodnia fiński rząd wprowadził stan wyjątkowy na terenie całego kraju. Zakazał też zgromadzeń publicznych powyżej 10 osób i wyznaczył minimalną odległość, jaką należy zachować w kontaktach z innymi (1 m).

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Jak podaje dziennik "Helsingin Sanomat", w sobotę i niedzielę na trasie biegowej w Oittaa (ok. 1-2 km toru), znalazło się od 5 do 10 tys. narciarzy, których przyciągnęła ładna pogoda i niskie temperatury. W Finlandii narciarstwo biegowe jest sportem narodowym, obok hokeja na lodzie. Szacuje się, że ok 800 tysięcy osób amatorsko uprawia ten sport, co stanowi ok. 15 procent wszystkich obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Onet

Następny artykuł