turyści ostrzeżeniaTurysci.pl

Pilne ostrzeżenia TPN dla turystów. Bardzo niebezpiecznie, trzeba wyjątkowo uważać

Turyści muszą zachować szczególną ostrożność, może być bardzo niebezpiecznie. TPN wydał specjalne ostrzeżenia, lepiej dzisiaj zostać w domach i schroniskach.

Turyści, którzy przebywają na feriach zimowych w Tatrach, muszą zachować szczególną ostrożność. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wystosowały specjalne ostrzeżenia, bo sytuacja jest naprawdę poważna. Warunki, które panują na szlakach, są skrajnie trudne.

Linie lotnicze robią wszystko, żeby na nas zarobić. Uważaj na 4 triki, na które wielu daje się nabraćLinie lotnicze robią wszystko, żeby na nas zarobić. Uważaj na 4 triki, na które wielu daje się nabraćCzytaj dalej

Turyści w Tatrach muszą być bardzo ostrożni

Tatrzański Park Narodowy wystosował do turystów oficjalny, pilny komunikat, który niestety jest wyjątkowo niepokojący.

- W Tatrach panują skrajnie trudne warunki do uprawiania turystyki. Wieje silny, porywisty wiatr, który może powodować łamanie gałęzi i drzew. Na wszystkich szlakach jest bardzo ślisko i występują oblodzenia. Odradzamy w dniu dzisiejszym wszelkich wyjść w góry - możemy przeczytać.

Jak dodaje Onet, lodem pokryte mają być wszystkie szlaki prowadzące do schronisk, nawet te w Dolinie Chochołowskiej oraz Kościeliskiej. Utrudnieniem stwarzającym potencjalne niebezpieczeństwo jest również gruba warstwa śniegu. Zamiecie śnieżne oraz zawieje znacząco mogą utrudnić lokalizację w terenie i prowadzić do zaginięć. Jak pisze TPN, w góry dzisiaj najlepiej w ogóle nie wychodzić, a jeśli już się na to decydujemy, to musimy się bardzo dobrze do tego przygotować.

Dzisiaj grzeje: 1. Kultowy karnawał w Europie odwołany. Imprezy się nie odbędą
2. Fiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewiduje

Niestety wielu turystów lekceważy potęgę natury i nawet w zimie wychodzi na szlaki w nieodpowiednich strojach, często niestety nawet z adidasami na stopach. Informcje o takich przypadkach wywołują powszechne oburzenie, zdarzają się niestety regularnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po odcinku Sanatorium miłości, widzowie zostali oszukani? Jedna z bohaterek się wygadała
  2. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  3. Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta
  4. Turystyczny hit naszego kraju. Turyści chcą zamieszkać w domkach na drzewach
  5. Zamykają kultowe schronisko w Bieszczadach. Szykują się ogromne zmiany, wpuszczą turystów za dwa lata
  6. Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)

Źródło: Onet

Następny artykuł