turyści korek na granicyFot. unsplash.com/@mikavas

Totalny chaos, nic nie da się zrobić. Turyści utknęli

Turyści musieli szybciej wrócić z wakacji, zanim zostaną zamknięte granice. Totalny chaos i brak informacji doprowadziły do powstania gigantycznych korków przed przejściem granicznym. Wszyscy są wściekli.

Turyści wracający z wakacji w Chorwacji stoją w gigantycznym korku i obawiają się o to, czy uda im się przekroczyć granicę przed zmianą przepisów. W związku z nagłym wzrostem liczby zachorowań w Chorwacji, Austria postanowiła przywrócić obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe. Niektórzy o zmianie dowiedzieli się w ostatniej chwili.

Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Turyści są wściekli

W Słowenii przed tunelem karawańskim w nocy z soboty na niedzielę utworzył się gigantyczny korek, który osiągnął aż kilkanaście kilometrów. Podróżni stali po 12 godzin, czekając na swoją kolej. Wielu z nich to niemieccy turyści, którzy wracają z wakacji w Chorwacji. Część musiała wcześniej zakończyć urlop, by zdążyć wrócić przed końcem niedzieli. To spowodowało, że przejście graniczne nie nadąża z kontrolami.

Szef rządu Karyntii Peter Kaiser dostrzegł ogromny problem, na którym mogą ucierpieć zwłaszcza podróżni z dziećmi. Zarządził, by prowadzić jedynie wyrywkowe kontrole wśród osób, które przez Austrię jadą tranzytem. Dzięki temu korek zmniejszył się do 8 km, a czas oczekiwania wynosi ok. 6 godzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia
2. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

Okazuje się, że część osób nie wiedziała o utrudnieniach i zmianach w obostrzeniach na terenie Austrii. Na granicy kontrole są prowadzone bardziej szczegółowo, dodatkowy czas zajmuje m.in. wypełnienie formularza. Niektórzy turyści reagowali agresywnie na konieczność stania w korku. Regionalny oddział Czerwonego Krzyża zaczął zaopatrywać ludzi w napoje dopiero po kilku godzinach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutki
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel

Źródło: Interia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł