turyści zamknięcie heluFot. Wikipedia.org/Bartłomiej Bulicz/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Tłumy turystów na Helu. Władze chcą zamknięcia Półwyspu Helskiego

Turyści, mimo apelu władz o pozostawanie w domach, korzystali w weekend z dobrej pogody. Na wielu helskich plażach pojawiły się prawdziwe tłumy, burmistrz chce więc wydania zakazu wjazdu na Półwysep dla turystów.

Turyści nie powinni w czasie pandemii przemieszczać się po kraju. Choć pogoda dopisuje a ciągłe siedzenie w mieszkaniu może być męczące, szalejący koronawirus jest poważnym zagrożeniem. Mimo wszystko, jak podaje Polsat News, w ostatni weekend do nadmorskich miejscowości przyjechały prawdziwe tłumy. W związku z tym burmistrz Helu wysłał w poniedziałek do Wojewody Pomorskiego pismo w sprawie czasowego zamknięcia dla turystów Półwyspu Helskiego.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Turyści masowo przyjeżdżają na Hel. Burmistrz chce czasowego zamknięcia

Jak podał Polsat News, burmistrz Mirosław Wądołowski w poniedziałek wysłał pismo do Wojewody Pomorskiego. Chciałby ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla wszystkich osób, które chciałyby się wybrać w te tereny w celach turystycznych.

- Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania - informował burmistrz na stronie Urzędu Miasta Helu.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Polsat News podkreśla, że w ostatni weekend nadmorskie tereny przeżywały prawdziwe oblężenie prze turystów. Na niektórych parkingach podobno trudno było w ogóle zaparkować, tyle było samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom

Źródło: Polsat News

Następny artykuł