turyści rozpaczliwy apelFot. Pixabay.com/staand/zdjęcie poglądowe

Rozpaczliwy apel do Polaków, jest bardzo źle. Chodzi o bon 1000+

Turyści już niedługo otrzymają, zgodnie z zapowiedziami polityków, bon turystyczny wynoszący 1000 zł. Właśnie w związku z nim wystosowano do Polaków rozpaczliwy apel, nie jest dobrze.

Turyści w 2020 roku muszą anulować większość swoich planów dotyczących zagranicznych wyjazdów oraz zwiedzania całego, cudownego świata. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała turystyka międzynarodowa, można jednak przypuszczać, że wyjeżdżając z kraju, czeka nas wiele obostrzeń i przepisów. Rząd zachęca nas do planowania urlopów w kraju, w czym pomóc ma bon 1000+. Właśnie w tej sprawie rozpaczliwy apel do Polaków wystosował Zbigniew Rudziński, prezes PTTK Ziemi Gorzowskiej.

Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicyMirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Turyści proszeni o pomoc. Sytuacja jest zła

Szczegóły bonu turystycznego nie są jeszcze znane, jasne jest jednak, że powinien on zostać wydany na terenie Polski. W związku z tym pojawił się rozpaczliwy apel.

- Proszę, przeznaczcie bon wakacyjny na pobyt w schroniskach i domach wycieczkowych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wasze wsparcie pozwoli na przetrwanie tego trudnego czasu bazie noclegowej stowarzyszenia, które przetrwało zabory, dwie wojny światowe, socjalizm, a ulec może skutkom ekonomicznym pandemii - apeluje Zbigniew Rudziński, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Sytuacja schronisk przez pandemię jest bardzo zła, prezes opublikował więc listę 158 miejsc, w których można wykorzystać bon i dołożyć tym samym swoją cegiełkę w przetrwanie organizacji.

- Wytyczyłem trasę, na której tysiąc złotych z bonu wystarczy akurat, aby obejść całe Sudety od schroniska do schroniska. Przy cenach noclegów wynoszących około 40-60 zł od osoby można zaplanować wyprawę nawet na tydzień - opowiada Rudziński dla Wirtualnej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja podała specjalną listę 20 państw. Jest na niej Polska
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Znoszenie kolejnych obostrzeń i umożliwianie turystycznych wyjazdów Polakom przynosi pierwsze pieniądze branży, jednak straty są ogromne. Konieczne jest zaangażowanie tysięcy turystów we wsparcie właścicieli schronisk i ośrodków. Bez rezerwacji i zainteresowania, mimo pozwolenia, nie będą one miały budżetu na prowadzenie działalności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł