turyści nie wynajmą apartamentówFot. Pixabay.com/Yevhen1971/zdjęcie poglądowe

Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Turyści wyjeżdżający za granicę muszą uważać na szczególne warunki w miejscach noclegowych. Pojawiły się zmiany, przez które można mieć kłopoty, jeśli nie doczyta się wszystkich wymogów dotyczących wynajmu.

Turyści korzystający z Airbnb powinni uważnie przyjrzeć się warunkom, jakie trzeba spełniać, by móc wynająć apartament czy pokój. Serwis postanowił wprowadzić kilka zmian, o których nie informuje zbyt chętnie. Wszystko przez niewłaściwe zachowanie wynajmujących, na których sypią się skargi mieszkańców okolicy. Konieczna było wprowadzenie zakazu, który teraz jest testowany w trzech europejskich krajach.

Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"Czytaj dalej

Turyści muszą uważać na nowe zasady

Początkowe założenia serwisu Airbnb diametralnie się zmieniły. Co prawda znajdziemy tam ogłoszenia typowo turystyczne, lecz często nie są to już pokoje u kogoś w domu, ale całe apartamenty przygotowane specjalnie pod najem krótkoterminowy. W dodatku wiele obiektów jest określanych jako miejsce na imprezę, z czego korzystają nie turyści, ale mieszkańcy danego miasta, którzy nie chcą potem sprzątać u siebie i przejmować się skargami sąsiadów. Sąsiedzi jednak nadal się skarżą, tyle że bezpośrednio właścicielowi i portalowi Airbnb.

Serwis nie chce dłużej rozstrzygać spraw związanych z niewłaściwym zachowaniem wynajmujących, dlatego stara się ograniczyć możliwość występowania sporów. Jednym ze sposobów jest limit wieku. W niektórych miejscach osoby poniżej 25 roku życia mogą nie otrzymać zgody na wynajęcie apartamentu. Taki częściowy zakaz jest obecnie testowany w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Młodzi wynajmujący, którzy upatrzyli sobie apartament w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, muszą mieć minimum 3 pozytywne opinie na swoim koncie, by skorzystać z oferty.

Dzisiaj grzeje: 1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
2. Zrobiły sobie zdjęcie nad pięknym jeziorem. Gdy je obejrzały z bliska, zobaczyły straszliwą rzecz
3. Nie mógł się oprzeć pokusie, pojechał na wesele. Mimo że był na kwarantannie

Posypią się pozwy o dyskryminację?

Jak podaje "The Guardian", Airbnb podaje informację o limicie wieku usprawiedliwiając go na dwa sposoby. Pierwszy - walka z koronawirusem, a drugi - ograniczenie imprezowych nastrojów. Firma naraża się w ten sposób na szereg pism i pozwów o dyskryminację, w zależności od przepisów obowiązujących w danym państwie. Wyjeżdżając do jednego z krajów, które zostały objęte zmianami, warto zabrać ze sobą osobę powyżej 25 roku życia, by mieć gwarancję, że nie zostaniemy na lodzie. Korzystając z noclegów w Polsce, również można doszukać się niesprawiedliwości. Wszystko rzeba sprawdzać.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była miss Polski spodziewa się dziecka. Jego ojcem jest znany polski sportowiec (FOTO)
  2. Fatalne informacje dla wszystkich Polek i Polaków. Zmiany odczujemy na własnej skórze i w portfelach
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała

Źródło: innpoland.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł