turyści miejsce masakryFot. Pixabay.com/inkflo

Miejsce, w którym dokonano straszliwej zbrodni. Dziś przyciąga tłumy turystów

Turyści często decydują się na zwiedzanie miejsc, w których doszło do prawdziwej masakry. Tak jest również w tym przypadku, ciarki same pojawiają się na plecach.

Turyści nie zawsze chcą oglądać jedynie te miejsca, które są szczególnie urocze i można w nich spokojnie odpocząć. Wśród podróżników nie brakuje miłośników krwawych i mrocznych historii, które wywołują ciarki. Często to właśnie miejsca największych rzezi cieszą się szczególną popularnością. Intrygują i nieco przerażają swoją przeszłością, przyciągają w ten sposób tłumy. Dokładnie tak jest w przypadku miasta Oradour-sur-Glane.

W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowęW panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowęCzytaj dalej

Turyści poszukujący mocnych wrażeń będą zachwyceni

Oradour-sur-Glane to niewielka, opuszczona miejscowość, która znajduje się we Francji. Jej historia jest wyjątkowo przykra ze względu na rzeź, do której doszło tu w okresie II wojny światowej. Pewnego dnia pojawiła się informacja, że francuski ruch oporu dopuścił się mordu na oficerze SS. Dowództwo było wściekłe i zapowiedziało zemstę, której niestety ostatecznie rzeczywiście się dopuścili.

W odwecie za morderstwo oficera, do miasteczka Oradour-sur-Glane wszedł cały oddział, pacyfikując każdą osobę, którą spotkali po drodze. Krew polała się ulicami miasta, a po czasie pojawiła się tragiczna wiadomość. Okazało się, że Niemcy pomylili miejscowości i zniszczyć mieli tę o nazwie Oradour-sur-Vayres.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

Niestety było już za późno, a rzeź dobiegła końca. Dziś oglądać to opuszczone, posępne miasto przyjeżdżają turyści z całego świata. Na dłuższą chwilę zatrzymują się w lokalnym kościele, a właściwie przy gruzowisku, które z niego zostało. To właśnie w nim Niemcy spalili wszystkie kobiety i dzieci podczas masakry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł