turyści internetFot. Pixabay.com/Free-Photos

Turysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euro

Turyści bardzo często ignorują jeden przepis i w ogóle go nie respektują. Niestety może mieć to fatalne konsekwencje, o czym przekonał się jeden mężczyzna. Za cztery godziny korzystania z internetu będzie musiał zapłacić 16 tysięcy euro.

Turyści często ignorują wiele przepisów, gdy wyjeżdżają na wakacje. To wyjątkowy czas, kiedy chcemy odpocząć i w pełni się zrelaksować, często zupełnie zapominając o zwyczajnych, przyziemnych sprawach. Niestety takie zapominalstwo może nas słono kosztować, a późniejsze rachunki mogą zupełnie zrujnować nasz budżet.

Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVOPierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVOCzytaj dalej

Boleśnie przekonał się o tym pewien turysta, który podczas swojego urlopu zupełnie zapomniał o zasadach związanych z korzystaniem z internetu i popełnił fatalny błąd - nie wyłączył go lub nie aktywował specjalnej usługi. Za cztery godziny zabawy w sieci przyszło mu zapłacić 16 tysięcy euro. Niestety o tej sprawie wciąż zapomina wciąż wielu podróżników, a warto zwracać na nią szczególną uwagę.

Nie wyłączył internetu, zapłaci fortunę

Turysta pochodzący z Wenecji wybrał się na wakacje do Ameryki Południowej. Spędził tam rewelacyjny czas, problem jednak w tym, że przez cztery godziny miał włączony internet i nieprzerwanie działał mu roaming. Nie spodziewał się, że konsekwencje tego mogą być aż tak przykre. Włoski operator naliczył mu opłatę równą 16 tys. euro.

Mężczyzna oczywiście na poniesienie takich kosztów się nie zgodził, a teraz walczy z firmą, wspierany przez organizację obrony konsumentów Adico, do której zgłosił się z problemem. Prezes Carlo Garofolini otwarcie stwierdził, że suma zostanie zaskarżona, bo uznano ją za "całkowicie nieproporcjonalną i na granicy absurdu".

Turyści ciągle o tym zapominają

Jest to pojedyncza i niezwykle kontrowersyjna sytuacja, podobnych jednak - choć na niższe kwoty - zdarza się bezustannie bardzo wiele. Na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy ułatwiające życie turystom korzystającym z telefonów komórkowych, lecz w innych krajach jest już różnie. Podróżnicy z Europy - często przyzwyczajeni do swojego rozwiązania - zapominają o wyłączaniu internetu bądź wykupywaniu specjalnych taryf.

Takie zapominalstwo jednak może słono kosztować. Internet w telefonie przydatny jest w każdym kraju. Możemy dzięki niemu poszukać restauracji z pysznym jedzeniem, czy dotrzeć do największych atrakcji, wspierając się mapami online. Trzeba jednak pamiętać, by wcześniej upewnić się u naszego operatora, że nie zapłacimy za to majątku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. 2-letnia dziewczynka zmarła we własnym łóżku. Przyczyna śmierci powinna być przestrogą dla rodziców
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. O włos od spotkania z ogromnym, niebezpiecznym zwierzęciem. Cudem uciekł, wszystko zostało nagrane
  5. Niezwykłe znalezisko polskiego rybaka. Butelkę z listem wysłano dziesiątki lat temu, treść zaskakuje
  6. Natura stworzyła nieprawdopodobne dzieło. Pod ziemią kryje się prawdziwy skarb
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł