Turyści śmiało mogą ruszyć na północ kraju.fot. wikipedia.org/Mathiasrex (Maciej Szczepańczyk)/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Wielkie świętowanie na północy Polski. W końcu dobra wiadomość

Turyści w tym roku nie muszą przekreślać swoich planów wakacyjnych. Dzięki zniesieniu istotnego zakazu, Polacy mogą ruszyć na północ kraju.

Turyści, którzy rozróżniają zwrot przez sztag od zwrotu przez rufę, na pewno ucieszą się z wiadomości, że wakacje pod żaglami nie muszą być stracone. Okazuje się, że ten rodzaj wypoczynku może być jedną z najbardziej higienicznych form spędzania czasu.

Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczekSzumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczekCzytaj dalej

Turyści na Mazury

W poniedziałek na podstawie rozporządzenia ministra sportu oficjalnie zniesiono zakaz pływania grup większych niż dwuosobowe. Od tej pory na pokładzie może znajdować się tyle osób, ile przewiduje dokumentacja łodzi.

Najprawdopodobniej, Pojezierze Mazurskie stanie się alternatywą dla planowanych wcześniej wyjazdów do Chorwacji. Całkiem możliwe, że ograniczenia epidemiologiczne przełożą się na większe zainteresowanie turystyką krajową.

- Nie jest źle. Baliśmy się, że nie będzie startu w maju. Wygląda na to, że sezon uda się uratować. […] Ludzie mają świadomość, że wakacyjne opcje są w tym roku ograniczone i bardziej niż zwykle spragnieni są wakacji. Szybko się decydują na łódki – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Ireneusz Szmydkowski z firmy Vector Czarter.

Nowi turyści a finanse

Z drugiej strony, potencjalny przyjazd większej liczby wczasowiczów wcale nie musi przełożyć się na sukces wszystkich przedsiębiorców. Bazy noclegowe, które odnotowały na początku pandemii masowe odwołania rezerwacji, nie będą w stanie w pełni zagospodarować tegorocznego sezonu. Powód? Brak funduszy.

- Jak straciłem 500 tys. zł, to już dalej przestałem liczyć. Może i będzie najazd turystów na Mazury, ale co z tego, skoro ja nagle jachtów nie dokupię, żeby na tym zwiększonym ruchu zarabiać – przyznaje cytowany przez Wyborczą Krzysztof Ciszewski.

Infrastruktura, na którą mogą sobie pozwolić przedsiębiorcy, nie sprosta szacowanej liczbie przyjezdnych. Odczują to też firmy szkoleniowe – odwołane turnusy w marcu i niepewne szanse na przyjazd młodzieży stawiają pod znakiem zapytania los tego typu przedsiębiorstw.

Turyści stawiają na żagle

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewana decyzja WizzAir. 5 zł tylko dzisiaj, wszyscy turyści będą zaskoczeni
2. Spali na pieniądzach, brylowali na salonach, dziś niemal anonimowi. Najwięksi polscy bankruci

Według raportów Polskiego Związku Żeglarskiego prawie 3,4 mln Polaków chociaż raz pływało jako aktywny członek załogi, a ponad 5 mln przynajmniej raz na kilka lat bierze udział w rejsach rekreacyjnych bez większego angażu na pokładzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19
  2. Koniec kwarantanny? Wiemy, jak przygotować na niego pupila
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł