turystyka przeżywa kryzysFot. unsplash.com/@alx2bgx

Wszystko w rękach turystów. Jedną rzeczą możemy ocalić upadającą turystykę

Turyści masowo anulują swoje wakacyjne rezerwacje. Loty, noclegi i całe wycieczki, które kupili przed wybuchem epidemii , teraz wydają się zbyt niebezpieczne. Specjaliści znaleźli sposób, jak pomóc turystyce i przedsiębiorcom, by nie groził im upadek.

Turyści w obawie przed zarażeniem wirusem odwołują wszelkie rezerwacje, jakich dokonali w ostatnim czasie, nie dokonują też nowych. Brak ruchu na rynku turystycznym będzie tragiczny w skutkach dla linii lotniczych, hoteli i różnych atrakcji. Jak zapewniają specjaliści, aby temu zapobiec, wystarczy zrobić jedną, małą rzecz.

Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Czytaj dalej

Turyści mają duży wpływ na gospodarkę

Przedsiębiorcy walczą o każdego klienta, proponują alternatywne oferty lub inny termin rezerwacji. I to właśnie jest moment, w którym możemy zadecydować o jego dalszym losie. Jeśli osoby, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z wybranej usługi w planowanym terminie, powinny ją przełożyć na później, a nie odwoływać. W ten sposób nie stracimy wakacji, a właściciele firm będą mogli dalej dla nas pracować. Akcja "Zmień termin, nie odwołuj" powstała w internecie i została nagłośniona, by chronić turystykę , która posłuży nam w przyszłości.

O nasze wsparcie zaapelował m.in. wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Na profilu Ministerstwa Rozwoju zamieścił wpis promujący te działania. Polska Organizacja Turystyczna również wspiera przedsiębiorców, przystępując do akcji i stara się zachęcić do przebookowywania biletów. Nasze działania mają ogromny wpływ na gospodarkę kraju i przetrwanie wielu firm w branży turystycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Bilans będzie tragiczny?

Jeśli z rynku znikną linie lotnicze czy obiekty noclegowe, będziemy mieli duży problem z zarezerwowaniem miejsca w przyszłości, a ceny pójdą w górę, ze względu na popyt przekraczający podaż. Zmieniając termin naszej rezerwacji, pozwalamy wielu firmom utrzymać się na powierzchni w tym trudnym okresie. Zapewniamy też sobie możliwość przebierania w ofertach w przyszłości. Warto przystąpić do takiej akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł