turyści loty pod annapurnąFot. Pixabay.com/travelphotographer

Turystyczne loty zakazane w całym regionie. Rada przegłosowała, jest tylko jeden wyjątek pod Annapurną

Turyści mogą zapomnieć o lotach w całym regionie, rada podjęła decyzję i wskazała tylko jeden wyjątek, gdy będzie to możliwe. Wstrzymany ma zostać zupełnie ruch lotniczy nad obszarem u stóp Annapurny.

Turyści więcej nie polecą śmigłowcami do bazy, która do tej pory cieszyła się ogromną popularnością. Rada wiosek z całego regionu podjęła decyzję o wprowadzeniu zakazu turystycznych lotów helikopterami. Ich zdaniem wpływały one negatywnie na środowisko. Miały również negatywnie odbijać się na turystyce pieszej w całym regionie.

Najbardziej nawiedzone miejsce na Mazowszu. Jego historia jest strasznaNajbardziej nawiedzone miejsce na Mazowszu. Jego historia jest strasznaCzytaj dalej

Turyści nie polecą helikopterami pod Annapurną

Do tej pory do bazy pod Annapurną, znajdującą się w Nepalu, latało każdego roku nawet 15 tysięcy podróżników. Miejsce to, znajdujące się na wysokości 4 tys. m n.p.m. cieszyło się ogromną popularnością i słynęło z niesamowitych widoków. Niestety miejscowi dostrzegli negatywne skutki takich wypraw.

- Kiedyś powszechnym widokiem był olśniak himalajski (ptak - przyp. PAP), goral himalajski (z gatunku koziorożców - przyp. PAP) i jeleń kasturi. Ale teraz nie widujemy tych zwierząt. Przegonił je hałas helikopterów - mówił wójt gminy nr 11 z regionu Annapurny, Him Bahadur Gurung w rozmowie z dziennikiem The Kathmandu Post.

Zakaz dotyczy wszystkich śmigłowców z tylko jednym wyjątkiem - możliwe będzie przeprowadzanie jedynie akcji ratowniczych. Ma to gwarantować bezpieczeństwo turystom pieszym.

- W szczycie sezonu, w październiku, śmigłowce co chwilę przelatują nam nad głowami. Turyści narzekają, bo psuje to wrażenia z trekkingu. Zamiast obcować z naturą, słyszy się hałas helikopterów - tłumaczył jeden z przewodników górskich, Tenzing Sherpa.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk
2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

href="https://turysci.pl/tematyczne/biuro-podrozy">biura podróży. Podkreślają, że turysta powinien mieć wybór, czy chce iść szlakiem, czy woli polecieć helikopterem. Nic jednak nie wskazuje na to, że decyzja zostanie cofnięta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Onet

Następny artykuł