Turyści bez lotnisk regionalnych?Fot. Pixabay.com/DirkDanielMann/zdjęcie poglądowe

Fatalne doniesienia dla turystów z Polski. Chodzi o lotniska

Turyści pozostaną bez lotnisk regionalnych? Prognozy opublikowane na jednym z portali branżowych są w stanie ziścić się szybciej, niż zakładają to analitycy. Okazuje się, że koronawirus pokrzyżował szyki szczególnie dwóm portom.

Turyści, którzy przyzwyczaili się do korzystania z portów mniejszych, niż Okęcie, już wkrótce mogą zmierzyć się z konsekwencjami kryzysu. Według Mariusza Szpikowskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", najbliższe miesiące mogą być decydujące dla dwóch lotnisk regionalnych.

Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitalaPopełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitalaCzytaj dalej

Modlin “w agonii”. Turyści nie polecą spod Warszawy?

Na łamach portalu Pasazer.com, Mariusz Szpikowski podzielił się swoimi prognozami w kontekście “żywotności” portu w Nowym Dworze Mazowieckim - Warszawa-Modlin. Według prezesa PPL potencjalne dofinansowanie (które rząd obiecał również niestabilnemu Poznań-Ławica) może tylko wydłużyć “wykrwawianie” się portu. Jaką alternatywę będą mieli krajowi turyści?

- Mówiąc wprost, obecna sytuacja oznacza, że port jest w agonii. Ta agonia zostanie przedłużona, jeśli oczywiście zostaną dorzucone do spółki pieniądze, co jest moim zdaniem prawnie ryzykowne. [...] Port nie jest w stanie wygenerować przychodów, które zapewnią efektywne działanie spółki - mówił Szpikowski w rozmowie z Krzysztofem Logą Sowińskim z Pasazer.com.

Turyści z problemem Szczecina

Jak przyznaje na łamach Pasazer.com prezes PPL, alternatywą dla np. Ryanaira w sytuacji zamknięcia Modlina mogłaby być Łódź, która jest dobrze skomunikowana z Warszawą. Podobny los może spotkać Szczecin, który zdaniem Szpikowskiego - jest niezręcznie zarządzany przez władze wojewódzkie. Tak też “w zastępstwie” turyści z północy mogliby korzystać z Gdańska.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa
2. Jak długo gotujesz rosół? Wiele osób popełnia ten sam błąd, przez który potrawa nie smakuje jak w domu
3. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga

- [...] spójrzmy na lotnisko w Szczecinie. Ostatnio pan marszałek powiedział, że PPL od 2016 r, nie wsparł finansowo portu ani jedną złotówką. Przy tym wyliczył, ile w lotnisko włożyły samorządy, po czym podjął decyzję, że już nie będzie dopłacał do portu. W ten sposób marszałek pozbawił lotnisko w Szczecinie zarówno przyszłości, jak i przeszłości, bo historia portu nie zaczęła się w 2016 r. - wyjaśniał na łamach Pasazer.com Krzysztof Szpikowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Pasazer.com/ Wirtualna Polska

Następny artykuł