turyściFot. unsplash.com/@enikoo

Fani słodkości muszą natychmiast kupować bilety. Trwają największe targi czekolady na świecie

Turyści z całego świata zjeżdżają się do Brukseli, by uczestniczyć w największych targach czekolady. Zachwyceni będą nie tylko wielbiciele słodkości,ale też mody. Na wybiegu pojawią się zjawiskowe kreacje wykonane z nietypowych elementów.

Turyści, którzy chcą zobaczyć i przeżyć największy festiwal czekolady, powinni jak najszybciej kupować bilety i lecieć do Brukseli. Na wybiegu zaprezentowano już niesamowite suknie wykonane z worków na ziarna kakaowca oraz z pysznej, kruchej czekolady. Kreacje "czekoladowego domu Valentino" zrobiły furorę, prezentując najnowsze trendy modowe w nietypowym wydaniu.

Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataStrzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataCzytaj dalej

Czekoladowe kreacje

Wykonanie wszystkich strojów z tak delikatnego materiału, jakim jest czekolada, zajęło projektantom 5 miesięcy. Podstawową suknię trzeba ozdobić, a to zajmuje mnóstwo czasu i wymaga ogromnej precyzji.

- To bardzo czasochłonne, trzeba najpierw jak zawsze stworzyć projekt, potem prototyp, następnie ostateczny projekt i opartą o niego suknię, ale potem pozostają jeszcze wszystkie czekoladki ozdobione nowoczesnymi wzorami, które trzeba przekłuć i ręcznie przyszyć - przyznała projektantka mody Sixtine Anne de Molina w rozmowie z Polsat News.

Modelki prezentujące stroje również nie miały łatwo. "Materiał" łatwo ulegał uszkodzeniom i nie można było wygodnie się poruszać. W dodatku przepiękny zapach czekolady kusił do spróbowania choćby kawałka.

- Najtrudniejsza w noszeniu sukni z czekolady jest ochota jej zjedzenia, zwłaszcza gdy pięknie pachnie - wyjawiła modelka Rachel Delhe.

Organizatorzy festiwalu próbują zwrócić uwagę Europejczyków na trudne warunki, w jakich pracują plantatorzy kakaowców. Podczas gdy tabliczka czekolady kosztuje 1-2 euro, dzienna stawka pracownika plantacji nie wystarczyłaby mu na jej zakup. Głodowe pensje i ciężka praca wykańczają mieszkańców m.in. Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej. To w tych krajach produkuje się ok. 60 procent światowych zasobów kakao, które są eksportowane do każdego zakątka na świecie.

Turyści skosztują w Belgii najlepszych czekolad

Przeciętny Belg zjada ok. 10 kg czekolady rocznie, co przestaje dziwić, gdy spróbuje się wyrobów najlepszych cukierników w tym kraju. Ciężko się oprzeć słodko pachnącym tabliczkom, niezależnie od rodzaju. Skoro słodycze cieszą się tak dużą popularnością, powinniśmy podnieść ich ceny, by wynagrodzić trud włożony na pierwszych etapach produkcji surowca - przekonują organizatorzy targów.

- Przyzwyczailiśmy się płacić za czekoladę jedno, dwa euro, nie więcej, a ludzie, którzy uprawiają ziarna kakaowca, pracują przy ich fermentacji czy osuszaniu nawet nie zarabiają tyle na dzień. To nie jest sprawiedliwe, powinniśmy mieć więcej szacunku dla producentów kakao tak, by uprawa była etyczna - powiedział Nick Davies z "One Cacao".

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

Na wybiegu pojawiły się również kreacje z worków jutowych, których używa się do przechowywania i transportu ziaren kakaowca. W ten sposób próbowano przybliżyć widzom realia pracy na plantacji i skłonić do refleksji. Materiał był bardzo zniszczony, dlatego do stworzenia sukni potrzeba było wielu worków, które rozpadały się w czasie szycia. Ozdobiono je motywem liści kakaowca, który oddawał ich kolor - od żółtego po bordowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wieści, już nie zobaczymy Agnieszki Woźniak-Starak. Zdecydowała się na radykalny krok
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Źródło: Polsat News

Następny artykuł