turyści HiszpaniaFot. Unsplash.com/Jorge Ramírez

Podszywają się pod turystów, a potem odmawiają powrotu do domu. Liczba zdarzeń jest rekordowa

Turyści czy może oszuści, którzy jedynie podszywają się pod podróżników? Przyjeżdżają do kraju i nie chcą wracać do siebie. Statystyki są bardzo niepokojące, ilość incydentów pobiła wszelkie rekordy.

Turyści każdego roku masowo zalewają całą Hiszpanię, niestety jednak wielu z nich okazuje się oszustami. Najpierw udają podróżników, a następnie nie godzą się na powrót do własnego kraju. Hiszpańskie MSW przekazało bardzo niepokojące informacje dotyczące imigrantów z całego świata, których liczba w 2019 roku pobiła wszelkie rekordy.

W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejW Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejCzytaj dalej

Jak się okazuje, w ubiegłym roku liczba migrantów przekroczyła 112 tysięcy, bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord o ponad 100%. Bardzo to niepokoi rząd, osoby takie bowiem najpierw podszywają się pod turystów, a następnie odmawiają powrotu do siebie i składają masowo wnioski o azyl polityczny.

Najpierw przedstawiają się jako turyści, potem nie chcą opuszczać Hiszpanii

Jak podają hiszpańskie media, większość oszustów "na turystę" stanowią mieszkańcy Ameryki Łacińskiej. Większość z nich pochodzi z Wenezueli oraz z Kolumbii, a pozostali to osoby, które przylatują z Nikaragui, Hondurasu czy Salwadoru.

- Wniosek o azyl polityczny w Hiszpanii złożyło o ponad 100 proc. więcej osób przybyłych samolotami niż rok wcześniej - informuje PAP.

W takiej sytuacji Hiszpania jeszcze nigdy nie była. Zwykle podań o azyl było zdecydowanie mniej, lecz opublikowanie statystyki z 2019 roku wyraźnie wskazują, że tamtejszy rząd ma poważny problem. Nie wiadomo jeszcze, jak zdecyduje się go rozwiązać. Szczególnie niepokojący jest też fakt, że osoby te wkraczają na terytorium państwa oszukując służby, a dopiero po czasie informują o swoich rzeczywistych zamiarach.

Sytuacja prezentuje się bardzo niepokojąco

- Pod tym względem Hiszpania jest już trzecim krajem Europy. Wyprzedzają ją tylko Francja i Niemcy, gdzie liczba wniosków o azyl ze strony przybyłych samolotami przekroczyła w 2019 roku 126 tys - szacuje dziennik El Pais.

Oprócz tych statystyk, ministerstwo podsumowało również napływ nielegalnych imigrantów. W ubiegłym roku do Hiszpanii drogą morską przybyło ich 24,7 tysięcy, a całkowita ich liczba szacowana jest na poziomie 30 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł