turyści w starciu z rekinemFot. Pixabay.com/skeeze/zdjęcie poglądowe

Spędzali urlop na wybrzeżu, nagle zaatakował rekin. Mąż nie czekał ani chwili, wskoczył na bestię

Turyści wybrali się nad morze, by aktywnie spędzić swój urlop. Kobieta została zaatakowana przez rekina, co zobaczył jej mąż, Nie wahał się ani chwili i wskoczył na bestię, by oswobodzić ukochaną.

Turyści spędzali sobotę na wybrzeżu Nowej Południowej Walii w Australii. Warunki atmosferyczne sprzyjały surfowaniu, z czego chętnie skorzystali. W pewnym momencie kobieta została wciągnięta pod wodę przez żarłacza białego, który miał ok. 2-3 metrów długości. Mąż bez zastanowienia rzucił się jej na ratunek, na szczęście nie było jeszcze za późno.

Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuWprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuCzytaj dalej

Turyści pomogli zranionej kobiecie

Według relacji lokalnych mediów, rekin wgryzł się w prawą nogę 35-letniej Chantelle Doyle, która bez pomocy męża mogłaby sobie nie poradzić w starciu z potworem.

- Ten mężczyzna zeskoczył ze swojej deski na rekina i uderzył go, by uwolnić żonę. Potem pomógł jej wrócić na plażę - powiedział cytowany przez TVN Meteo Steaven Pearce, szef lokalnej sieci ratowników wodnych Surf Live Saving. - Bardzo odważne, naprawdę heroiczne - dodał.

Po dotarciu na brzeg, zranionej kobiecie pomogły osoby przebywające akurat na plaży i obserwujące dramatyczną akcję. Doyle przewieziono do szpitala, gdzie uznano, że jej stan jest stabilny. Rany nie zagrażają jej życiu i z pewnością wróci do pełni sił.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodny widok na plaży w Polsce. Wielu turystów chciałoby zobaczyć na własne oczy
2. Dzieje się, rząd wykorzystując walkę z koronakryzysem wprowadzi nowe prawo dot. mieszkań? Dziennikarze docierają do faktów, chodzi o wielką zmianę

Plaża została zamknięta

Surf Life Saving zadecydowało o zamknięciu plaż w okolicy Port Macquarie, gdy tylko dowiedziało się o zajściu w wodach przybrzeżnych. W wydanym oświadczeniu poinformowano, że ratownicy nadal obserwują wybrzeże w tym regionie, i próbują pomóc w odnalezieniu rekina. O innej dramatycznej akcji z udziałem rekina pisaliśmy tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszło, jak wygląda dom Artura Boruca w Warszawie. Prawdziwe luksusy, zwykły Polak może pomarzyć
  2. Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacji
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: TVN Meteo

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł