turyści z Polski relacja z zagranicyScreen/TVN

Poruszająca relacja turystów z Polski. Nie mogą wrócić, padły przejmujące słowa, które dają do myślenia

Turyści z Polski, którym nie udało się wrócić do kraju, zabrali głos i opowiedzieli, jaka jest sytuacja. Padły przejmujące słowa, dają do myślenia.

Turyści przebywający za granicą mają ogromne problemy z przedostaniem się do Polski. Granice zostały zamknięte, wiele linii lotniczych całkowicie wstrzymało kursy swoich samolotów. TVN24 skontaktowało się z niektórymi osobami będącymi obecnie w takiej sytuacji, a ich słowa są przejmujące i dają do myślenia.

Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaPasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaCzytaj dalej

Turyści z Polski utknęli w różnych zakątkach świata

Z redakcją TVN24 skontaktowali się m.in. turyści, którzy znaleźli się na Malcie. Trzech młodych mężczyzn wyjechało z biurem podróży, gdy sytuacja była jeszcze dobra. Niestety wszystko zmieniało się bardzo szybko i obecnie nie są pewni, co będzie z nimi dalej. Jak sami podkreślają, dzięki organizatorowi wycieczki mogą spokojnie czekać na rozwój sytuacji, jednak na razie nie mogą wrócić, nie wiedzą, co będzie dalej.

- Póki co, z biura podróży otrzymaliśmy tymczasowy hotel do wtorku, więc mamy gdzie spać, mamy co jeść, ale co będzie dalej, nie wiemy - stwierdzili.

Ich słowa dają do myślenia. To szansa dla Polaków w kraju na zorientowanie się, w jak niedobrej sytuacji znajdują się obywatele, których nie ma obecnie w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusa
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Przyopomnijmy, że po zamknięciu granic Polski, wprowadzone zostały nowe reguły. Teraz każda osoba, która wróci do naszego kraju, będzie musiała poddać się 14-dniowej kwarantannie. Działanie to ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, z którym obecnie walczy niemalże cała Europa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala
  2. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje

Źródło: TVN24

Następny artykuł