turyści PeruFot. Pixabay.com/skeeze

Skandaliczne zachowanie turystów w świątyni w Peru. Sześć osób trafiło do więzienia

Turyści potraktowali zabytek w Peru w najgorszy, możliwy sposób. Władze nie miały dla nich litości, cała szóstka trafiła za swój czyn do więzienia. To, co zrobili, przechodzi ludzkie pojęcie, oburzające.

Turyści każde miejsce, które odwiedzają, powinni traktować z należnym szacunkiem. Podziwiając zabytki oraz wyjątkowe miejsca, musimy szczególnie uważać, aby im nie zaszkodzić. Niestety nie wszyscy zwracają na to uwagę i czasem dochodzi do oburzających sytuacji. Taka miała miejsce właśnie w Peru, a grupa turystów zrobiła coś okropnego.

18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkryciaCzytaj dalej

Jak donoszą media, podróżnicy potraktowali słynną "Świątynię Słońca" jak toaletę. Na tym jednak ich wybryki niestety się nie zakończyły. Władze były w tej sytuacji wobec nich bezwzględne - wszyscy trafili za kratki.

Turyści potraktowali "Świątynię Słońca" jak toaletę

Jak przekazały zagraniczne media, sprawa dotyczy czterech mężczyzn oraz dwóch kobiet w wieku od 20 do 32 lat. Są to obywatele Francji, Chile, Argentyny oraz Brazylii. Peruwiańskie ministerstwo kultury przekazało, że grupa dokonała zniszczeń części kompleksu Machu Picchu nazywanego "Świątynią Słońca". W jej wnętrzu pozostawić mieli odchody, a teraz trafili za kratki.

To jednak niejedyne ich przewinienia. Do kompleksu weszli 11 stycznia i wbrew przepisom, nielegalnie, spędzili tam całą noc, ukrywając się przed strażnikami. Ci znaleźli ich dopiero następnego dnia i natychmiast wezwano policję. Pięcioro turystów ma w najbliższym czasie zostać deportowanych do swojego kraju, 28-letni Argentyńczyk stanie natomiast przed sądem.

Oburzające zachowanie turystów w Peru

Mężczyzna ma odpowiadać za "zniszczenie dziedzictwa kulturowego Peru". Jakby poprzednich zarzutów było mało, podróżnik przyznał się również do tego, że usiłował wyciągnąć ze świątyni jeden kamień i wziąć go na pamiątkę. Głaz niestety mu upadł i uszkodził posadzkę.

Jak podają media, teraz grożą mu nawet 4 lata więzienia, nie wiadomo natomiast, co stanie się z pozostałymi osobami. Kompleks świątynny Machu Picchu pochodzi z XV wieku i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z najsłynniejszych atrakcji Peru, rząd robi więc wszystko, by o nią dbać i ją chronić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła nie może przeboleć końca związku z Piotrem? Wyznała, jak to jest być samotną matką, padły mocne słowa (FOTO)
  2. Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny
  3. Na skraju lasu znaleźli opuszczony dom. Widoku jego wnętrza nie zapomną do końca życia
  4. Koszmarny dramat w parku rozrywki. W Europie doszło do najgorszego, ratownicy nic nie mogli zrobić
  5. Tragedia, 147 osób nie żyje, w przyczynę trudno uwierzyć. Smutne wiadomości ze świata
  6. W trakcie Mszy pies zaczepił księdza. Prawda o zwierzaku urzekła ludzi na całym świecie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł