turyści na HeluFot. wikimedia.commons/ Yanek/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży

Turyści chcieli wypocząć na polskiej plaży, jednak widok, który zastali, zmusił ich do działania. Sytuacja była dramatyczna, konieczne było wezwanie pomocy, bez której doszłoby do tragedii. Już po chwili wszyscy poczuli ulgę.

Turyści wypoczywający na plaży na Półwyspie Helskim powinni być przykładem dla innych. W okolicy Góry Szwedów zobaczyli dwie foki, jednak nie podbiegli do nich, by robić zdjęcia. Jedna z nich wyglądała nieco dziwnie. Jedna z osób dostrzegła na jej szyi okulary pływackie, które utrudniały poruszanie się. Nie było ani chwili do stracenia, konieczne było udzielenie pomocy zwierzęciu.

Dzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłDzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłCzytaj dalej

Turyści pomogli w ratownaiu foki

Fokarium na Helu otrzymało wezwanie do udzielenia pomocy foce na plaży. Pracownicy od razu ruszyli we wskazane miejsce i spokojnie podeszli do zwierzęcia. Udało się usunąć zbędny przedmiot z jej ciała, który na szczęście nie wyrządził jej krzywdy. Foka wróciła do swojej koleżanki, która przez cały czas obserwowała z wody akcję ratunkową.

- Po wszystkim razem odpłynęły bezpiecznie na wolność. Bardzo dziękujemy Panu turyście z Warszawy, który pomógł nam w noszeniu ciężkiego sprzętu. A okulary pływackie wyrzucone do wody, jak wszystkie plastikowe odpady mogą być groźne dla fok, co pokazuje uratowana przez nas foka - napisało fokarium na swoim profilu na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Fokarium apeluje o nie zbliżanie się do fok

Fokarium na Helu bardzo często dzieli się swoimi relacjami z interwencji. Bałtyk jest bardzo zaśmiecony, co jest niebezpieczne zwłaszcza dla zwierząt. Innym problemem są reakcje turystów, którzy nie mogą się powstrzymać przed nękaniem fok wypoczywających na brzegu. Zwierzętom robione są zdjęcia z każdej możliwej strony, czasem trudno jest im uciec. Sytuacja, w której turyści pomogli foce w potrzebie przywraca wiarę w ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: Onet

Następny artykuł