turyści zakopaneFot. Pixabay.com/fsHH

Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy

Turyści mogą stracić ogromne pieniądze, niestety wielu już dało się nabrać. Sprawa jest tak poważna, że policja zdecydowała się wystosować oficjalny apel do wszystkich przyjezdnych.

Turyści często wykazują się wyjątkową nieuwagą i ignorancją zasad bezpieczeństwa, gdy są na urlopie. Wiele osób ma przeświadczenie, że jeśli jest na wakacjach i spędza wspaniałe, radosne chwile, to na pewno nie spotka ich nic złego. Niestety nagminnie korzystają z tego różnego rodzaju oszuści, których pomysłowość nie ma granic.

Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCórka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCzytaj dalej

Zimowa stolicą polski, w której obecnie jest najwięcej przyjezdnych, jest bezsprzecznie Zakopane. Niestety tam również dochodzi do oszustw, przez którymi właśnie oficjalnie ostrzegła turystów miejscowa policja. Chodzi przede wszystkim o osoby, które zachęcają do nielegalnych gier na ulicy.

Turyści mogą paść ofiarą oszustwa

Przechadzając się Krupówkami, turyści skorzystać mogą z dziesiątek zabaw i atrakcji. Kolorowe stragany, kuszące restauracje oraz miejscowi oferujący lokalne produkty tworzą klimat, który kochają miliony Polaków. Niestety wśród tych osób trafiają się również oszuści. Chodzi o osoby namawiające do gry w tzw. trzy kubki.

Zasady zawsze są te same - osoba prowadząca grę ma trzy kubki, pod jedną wkłada przedmiot i zachęca osoby do zgadywania, w którym miejscu jest przedmiot. Można go wskazać oczywiście dopiero po wpłaceniu pewnej kwoty. Zwykle dochodzi przy tym do wielu oszustw - najpierw turyści zachęcani są przez "porażki" prowadzącego, który przegrywa z podstawionymi osobami. Potem sam przyjezdny ma szansę wygrać kilka rund, a gdy kwoty robią się poważniejsze, zawsze przegrywa.

Pilny apel policji

Proceder stał się tak powszechny i problematyczny, że oficjalny apel w mediach społecznościowych wystosowała zakopiańska policja.

- Zakopane to moc atrakcji, unikatowy klimat, wspaniałe wydarzenia kulturalne, piękne widoki. Niestety, w niektórych rejonach miasta można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. "trzy kubki - czytamy na początku wpisu.

Dalej służby wystosowują oficjalny apel do turystów, ostrzegając ich przed grą, w której mogą stracić ogromne pieniądze.

- Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! - możemy przeczytać.

Jak podkreśla Wirtualna Polska, sprawa jest naprawdę poważna. W ostatnim czasie turyści w ten sposób tracili ogromne pieniądze, a znane są przypadki, gdzie stawki wynosiły już kilka tysięcy. Organizowanie gry w trzy kubki podlega każe grzywny (do 5 tysięcy zł) i/lub aresztu (do 30 dni).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciało
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł