turyści PolskaFot. Parafia Żywiecka

Polskie miasto lata temu zamknęło punkt widokowy dla turystów. Teraz zapadła przełomowa decyzja, turyści mają powód do radości

Turyści jeszcze do niedawna nie mogli wchodzić na punkt widokowy w polskim mieście. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a obiekt będzie dostępny dla wszystkich. Przepiękne widoki już czekają.

Turyści uwielbiają punkty widokowe w każdym tego słowa znaczeniu. Większość z nas z chęcią podziwia okolicę zarówno ze szczytów gór, jak i dachów wysokich budynków, balkonów czy wszelkich kondygnacji wystających ponad pozostałe zabudowania. Przez lata przyjezdni chcieli również oglądać krajobrazy wokół Żywca, niestety nie było to możliwe.

Słowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano wyjątkowy unikat, którego nie da się kupić nigdzie na świecieSłowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano wyjątkowy unikat, którego nie da się kupić nigdzie na świecieCzytaj dalej

Punkt widokowy, który znajduje się na szczycie wieży konkatedry w Żywcu, od lat był niedostępny dla nikogo. Zarówno wierni, jak i turyści, musieli obejść się smakiem, nikt bowiem nie miał tam wstępu. Teraz jednak nareszcie sytuacja się zmieniła, a przepiękne widoki podziwiać może każdy.

Turyści w końcu mogą wejść na punkt widokowy

Jak poinformowały służby prasowe diecezji bielsko-żywieckiej, punkt widokowy został otwarty po Korowodzie Trzech Króli. To wielkie wydarzenie zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i przyjezdnych podróżników. Widok bowiem jest naprawdę przepiękny. Okazuje się, że wieloletnie zamknięcie tego obiektu wynikało z prac konserwatorsko-remontowo-instalacyjnych, które właśnie zostały ukończone.

- Pięćsetletnie mury świątyni zostały zabezpieczone przed wilgocią dzięki wykonanemu drenażowi obwodowemu. Woda będzie skutecznie odprowadzana od ścian przyziemia, przez co skutecznie wyeliminowano zagrożenie - poinformował proboszcz żywieckiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryii Panny, ks. Gruszecki, który cytowany jest przez diecezjalne służby prasowe.

Wielkie zmiany wewnątrz świątyni

Naprawione zostały również schody oraz podest, a drewniane elementy konstrukcji zostały zaimpregnowane.

- Wewnątrz wieży wykonano nowoczesną konstrukcję stalową – spiralne schody wachlarzowe, zapewniające możliwość dotarcia na balkon, który dotąd od lat był całkowicie wyłączony z użytkowania. Sam balkon został odrestaurowany. (…) Zainstalowano siatki, kraty, pochwyty, bariery – zapewniające bezpieczeństwo zwiedzającym. W wieży umieszczono nowoczesne multimedia pod kątem aranżowania w przyszłości tematycznych ekspozycji - poinformowała diecezja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. Kopią masowe groby dla zwierząt, które zginęły i ucierpiały w pożarach. Wiadomości z Australii wyciskają łzy
  4. Turyści nieprzestrzegający zasad w górach dostaną kary finansowe? Ratownicy są załamani
  5. Wygląda jak z bajki, lecz istnieje naprawdę. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie zapiera dech
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Onet

Następny artykuł