turyści ścieżka Belgiayoutube.com/Visit Limburg

Ścieżka rowerowa bije rekordy popularności. Wygląda jak z bajki

Turyści nie mogą się nadziwić jak piękna może być droga dla rowerów. W jednym z europejskich krajów znajduje się ścieżka rowerowa, która wygląda jak z bajki.

Turyści z całej Europy przybywają do Belgii, by przejechać się rowerem wśród prawdziwie bajkowej scenerii. Przepiękna droga dla rowerów położna jest w naprawdę pięknej okolicy.

O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]Czytaj dalej

Belgia jest niewątpliwym rajem dla rowerzystów. W kraju tym każdy miłośnik dwukołowego pojazdu znajdzie dla siebie trasę odpowiadającą jego preferencjom i umiejętnościom. Jest na terenie tego kraju jednak taka ścieżka rowerowa, która zachwyca każdego podróżnika.

Turyści są zachwyceni widokiem

Miejsce to znajduje się w rezerwacie De Wijers na północnym-wschodzie kraju. Kraina ta słynie z obecności aż 19 jezior. Przez jedno z nich przebiega ścieżka rowerowa. Umieszczony na jeziorze korytarz ma około trzech metrów szerokości i ponad dwieście metrów długości. Mury, które tamują dostęp wody mają z kolei około 160 cm wysokości. Widok ze ścieżki jest wręcz obłędny. Przejeżdżające przez jezioro osoby mogą obserwować wodę wokół nich.

Korytarz został otwarty pod koniec 2016 roku. Co ciekawe, przy jego budowie nie naruszono w żaden sposób konstrukcji jeziora, ani otaczającego je krajobrazu. Korytarz został wsparty na palach, dzięki którym woda może swobodnie przepływać pod jego powierzchnią.

Bardzo szybko wspaniałą atrakcją zaczęły interesować się podróżnicze media. Zaledwie dwa lata po otwarciu ścieżka trafiła na listę 100 wartych do odwiedzenia miejsc na świecie według tygodnika Time. Co roku ścieżkę, która została oficjalną atrakcją turystyczną Belgii, odwiedzają miliony turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Objawy mogące świadczyć o poważnej chorobie. Nie warto ich lekceważyć
  3. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić
  4. Pasażerowie PKP się ucieszą. Mają wejść w życie rewolucyjne zmiany, na które Polacy czekali od dawna
  5. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: sznyt.pl

Następny artykuł